ВЕНТИЛЯЦІЯ
В КВАРТИРІ

ВЕНТИЛЯЦІЯ
В КВАРТИРІ

Вентиляція житлового приміщення, в нашому випадку, квартири починається з концепції — конструктивного принципу і основної ідеї реалізації інженерної системи.

Правильна вентиляція квартири — це організація повітрообміну в кожній зоні для створення клімату, який відповідає всім нормам і благотворно впливає на самопочуття мешканців.

Що таке концепція вентиляційної системи для квартири?

Що таке концепція вентиляційної системи для квартири?

Перед тим, як буде опрацьована і озвучена фінальна концепція для конкретного об’єкта, відбувається обговорення всіх вихідних даних (консультація) з клієнтом. Як правило, цей процес займає 1 годину часу.

Варто розуміти, що вентиляція в квартирі — основна система для забезпечення комфорту та здорового проживання людини. Тому всі деталі повинні бути узгоджені. В ході бесіди обговорюються ключові моменти по вентиляції на ринку України, як в основному відбувається проектування інженерної системи, яким чином підбирається обладнання, як правильно робити трасування повітроводів і так далі. Разом з клієнтом ми повністю проходиться по концепції від А до Я.
Як приклади наводяться певні напрацьовані проекти, пояснюються, як вони в дійсності проектувалися і монтувалися, а також демонстрація того, як вони виглядають в реальності.

Поетапно обговорюємо обладнання — як монтується вентиляційна установка, як зроблена трасування повітроводів, як ставляться клапани і яку вони функцію виконують, і якого виду вони повинні бути.
При зверненні клієнта в нашу компанію, його знання про цю інженерної системі, як правило, знаходяться на призначеному для користувача рівні. Після консультації людина виходить від нас з глибоким розумінням того, для чого йому потрібна система вентиляції квартири/будинку, як вона буде розміщуватися і які вигоди йому принесе. Наше завдання все показати та розповісти з практичними прикладами.
Наступним етапом після обговорення концепції стане розробка комерційної пропозиції.

Що входить в розробку комерційної пропозиції?

1. Кількість повітря, яке потрібно подавати в цю квартиру згідно:

 • квадратури;
 • кількість людей, які проживають в квартирі;
 • конкретних призначень кімнат.

2. Детальний виклад всієї системи вентиляції по «болтики», починаючи з вентиляційної установки і закінчуючи щілинними дифузорами.

Для чого це робиться, запитаєте Ви? Система вентиляції побудована, як конструктор LEGO. У конструкторі присутні різні деталі за своїм призначенням і вартості, і замовнику повинно бути зрозуміло, чому саме цей елемент системи тут знаходиться і технічне обгрунтування цього.

Незастосування якогось конкретного матеріалу тягне за собою наслідки, такі як:

 • шумові характеристики;
 • неякісна робота всієї системи вентиляції;
 • вібрації на установці, оскільки немає вібровставок;
 • в вент каналі можуть з’явиться додаткові шумові характеристики, якщо не будуть використані шумоглушители;
 • клапани — для чого вони повинні бути зі зворотним пружиною, яка при відсутності електрики примусово закриває систему.

Клієнту все пояснюється і розписується, доцільність кожного елемента і устаткування в системі вентиляції.
Згідно цієї комерційної пропозиції клієнт має право шукати аналогічну компанію, яка зможе запропонувати, як мінімум таке ж індивідуальне інженерне рішення, а не просто нав’язати шаблон специфікації на 5-6 позицій без особливостей житлового об’єкта та побажань клієнта.

Важливість специфікації

Поговоримо про значення специфікації для кожної зі сторін співпраці.

Основне, що отримує клієнт від документа, це розуміння за наступними пунктами:

 • яке обладнання буде задіяно в квартирі;
 • концепція у вигляді ціноутворення;
 • які деталі і чому присутні в системі;
 • бюджет системи і переваги, які вона принесе в майбутньому.

Вентиляція в квартирах — це чіткий та поетапний алгоритм реалізації, дані в якому виконуються неухильно.
Специфікація не розробляється безкоштовно — в залежності від площі і поставлених завдань від 400 до 1000 грн.

Чому спочатку завжди йде обговорення, а після розробка комерційної пропозиції?

Чи можемо спроектувати систему, а клієнт її фізично не зможе оплатити. Або виникне ситуація, коли відсутня об’єктивна можливість фізично змонтувати ту систему, яку вибрав клієнт. Адже для повітроводів передбачається опуск стель. Або система вентиляції в квартиру/дім не може бути реалізована з точки зору конструкції самої будівлі. Існує багато чинників, які перешкоджають впровадженню інженерної системи на конкретному об’єкті.

Важливо! Завжди спочатку йде обговорення з клієнтом, потім розробка пропозиції.

ПЕРЕВАГИ
ЗАМОВЛЕННЯ У МЕНЕ

ПЕРЕВАГИ
ЗАМОВЛЕННЯ У МЕНЕ
img
Працюю по всій Україні
img
Педантичність в кожній дрібниці
img
Досвід в сфері понад 20 років
img
Повний консалтинг по об'єкту

Рішення по вентиляції в квартирі

Рішення по вентиляції в квартирі

Систему вентиляції для будинку або квартири ми будуємо лише в розрізі припливно-витяжних установок з рекуперацією тепла на базі MAICO з високоефективним рекуператором. Вентиляція для квартири починається з проєкту, який обов’язково спирається на строгі норми, викладені в діючому ДБН. Припливно-витяжна вентиляція в квартирі загальнообмінного типу має декілька рішень для реалізації.

1-е рішення.

Згідно будівельним нормам в санвузлах через витяжний вентилятор відбирається відпрацьоване повітря і віддаляється через вент канал, який був побудований забудовником.

Ми намагаємося знехтувати цим рішенням і робимо таким чином — общеобменную вентиляцію включаємо в цілісність складу всієї квартири і ділимо на 2 зони: «брудну» зону (санвузли та ванні кімнати ) і «чисту» зону, куди подаємо свіже повітря. Що це означає? Подаючи в чисту зону, ми утилізуємо тепло і СО2 через санвузол. Система постійно працює в балансі для квартири. Є одне АЛЕ: ми не маємо права викидати цей відпрацьоване повітря з санвузла сусідам під вікна. Тобто, якщо у нас є можливість розмістити вентиляційну решітку, не заважаючи сусідам, ми це будемо робити.

вентиляція в квартирі

Мал. 1 — Приклад креслення за рішенням реалізації системи вентиляції в квартирі

2-е рішення.

У ситуації, коли здійснити наведене рішення не представляється можливим, тоді чинимо так — приплив направляємо в «чисту» зону, паркан здійснюємо в «чистої» зоні і частково забираємо в коридорах, в коморах або в гардеробних. У санвузлах та ванних кімнатах відбираємо відпрацьоване повітря незалежними витяжними вентиляторами.
Реалізовуємо все на оцинкованої сталі, покритої тепло- і звукоізоляцією, застосовуємо шумоглушители і ін. (Див. Мал. 2).

Для реалізації системи вентиляції також можна використовувати обладнання від чеського виробника – Jablotron Futura. Це абсолютно нові, вдосконалені кліматичні системи для створення максимально правильного та комфортного мікроклімату у приміщеннях побутового призначення.

Jablotron Futura – це енергоефективне обладнання, робота якого спрямована на подачу чистого та видалення відпрацьованого повітря з приміщень. Техніка має декілька фільтрів для очищення повітря, що подається та захисту внутрішнього наповнення обладнання від засмічення і поломки.

Унікальний ентальпійний теплообмінник здатний забезпечити рекуперацію тепла та вологи, дозволяючи значно заощадити на комунальних послугах. В установці передбачена функція зміни напрямків повітряних потоків повітря, яка запобігає замерзанню теплообмінника в холодну пору року.

Після проведення попередніх розрахунків, можна створити абсолютно будь-який сценарій роботи, яким відповідатиме автоматика. Jablotron Futura може працювати в тандемі з системою розумного будинку. Крім того, використовуючи додаток MyJABLOTRON, ви з легкістю зможете управляти та відстежувати стан системи, навіть якщо ви перебуваєте в іншій частині світу.

При використанні припливно-витяжних установок Jablotron Futura, проєктування системи вентиляції може розраховуватися:

 • За кількістю мешканців.
На кожного мешканця буде розрахована певна кількість повітря, що подається, зазвичай це підвищений комфорт – 36 м3/год. Всі розрахунки проводяться чітко за нормами ДБН. Наприклад, якщо в дитячій перебуватиме 3 дитини, то у приміщення буде подаватися 108 м3/год, а якщо в спальні знаходиться 2 людини, то обсяг повітря знизиться до 72 м3/год.

 • За якістю повітря (рівню CO2).
Є одним з енергоекономічних варіантів для створення примусової вентиляції в квартирі/домі. Спрямований на підтримку певного рівня CO2, який буде оптимальним для передбачуваного приміщення. Його робота застосовується для виключно зонального використання. А це означає, що в кожній кімнаті буде розміщений датчик CO2, а в вентиляції – VAV-клапани (змінної подачі повітря) і якщо в якійсь кімнаті рівень CO2 підвищиться, робота система відреагує та почине активно працювати в цій зоні до відновлення нормального стану.

Обидві системи є ефективними та здатні забезпечити правильний повітрообмін в будинку/квартирі. Але якщо говорити про більш енергоекономічний способі, то перше місце займе система із застосуванням VAV-клапанів, оскільки її робота здійснюється лише за необхідностю, дозволяючи значно знизити непотрібні витрати енергії.

Рабочая спецификация системы вентиляции
Номенклатурна позиція Од. К-ть
1 Припливно-витяжна установка з рекуперацією Maico WS 320 KB шт. 1
2 AlterAir Шумоглушитель 160-900 шт. 2
3 AlterAir CVVX 160 Combi grille шт. 1
4 AlterAir CVVX 160 Combi grille шт. 2
5 Привід Belimo TF230 шт. 2
6 Лінійний щілинний дифузор Madel LOOK-CM 20х2000 AR(D) шт. 1
7 Лінійний щілинний дифузор Madel LOOK-CM 20х1500 AR(D) шт. 1
8 Лінійний щілинний дифузор Madel LOOK-CM 20х1000 AR(D) шт. 2
9 Лінійний щілинний дифузор Madel LOOK-CM 20х900 AR(D) шт. 1
10 Лінійний щілинний дифузор Madel LOOK-CM 20х700 AR(D) шт. 2
11 Лінійний щілинний дифузор Madel LOOK-CM 20х600 AR(D) шт. 1
12 Лінійний щілинний дифузор Madel LOOK-CM 20х400 AR(D) шт. 3
13 AlterAir Пленум-бокс для прихованого дифузор — системи вентиляції — 1 м.п шт. 9,6
14 AlterAir Повітроводи з оцінковонной стали без ізоляції шт. 8
15 AlterAir Повітроводи з оцінковонной стали спірально-навивні без ізоляції шт. 57
16 AlterAir Ізолятор Аерфом ФС 8 мм шт. 100
17 FLEXIFOAM 19 мм, листова ізоляція з каучуку самоклеюча шт. 8
18 AlterAir Дросель-клапан 100 шт. 19
19 AlterAir повітропровід ізольований 4″\7,6м шт. 3
20 Aquer Труба вн кан 32х1,8х2000 АК шт. 2
21 Aquer Коліно вн кан 32х90 АК шт. 4
22 Hutterer & Lechner HL136N сифон з ущільненням горизонтальний з гідрозатворів шт. 1
23 Привід ПВС 3Х1 шт. 5
24 AlterAir Привід сигнальний 8х0,22 шт. 15
25 AlterAir ROX-25 45-60-45 вібровставки поліестерна шт. 4
26 AlterAir Перфолента 18 мм, т. 0,65 (25м) шт. 100
27 AlterAir Скотч алюмінієвий неармований 75*50 шт. 20
28 AlterAir Хомут-стяжка 760 х 9 шт. 140
29 Стрейч-плівка технічна Alterair 2,2, 20 мкм,200м шт. 1
30 Дріт Будкомбінат 08 мм шт. 1

Мал. 2 — Приклад робочої специфікації системи вентиляції в квартирі на базі припливно-витяжної установки з рекуперацією Maico WS 320 KB

Якщо вас зацікавило одне з вищезазначених пропозицій по створенню припливно-витяжної вентиляції з рекуперацією тепла для квартири або будинку, тоді швидше записуйтесь на консультацію до наших інженерів. Після спільної зустрічі у вас буде розуміння як ми працюємо, а ми зможемо запропонувати декілька відповідних варіантів щодо вирішення тієї чи іншої задачі. Зв’язатися з нами можна за номером 38 050 448 75 73. Крім створення систем для вентиляції квартир/будинків команда SOLOVEI займається такими кліматичними системами як опалення, кондиціонування, водопостачання та каналізація. Більше цікавої інформації шукайте в розділі «Послуги».

ЯКЕ ІСНУЄ ОБЛАДНАННЯ
ДЛЯ ВЕНТИЛЯЦІЇ?

ЯКЕ ІСНУЄ ОБЛАДНАННЯ
ДЛЯ ВЕНТИЛЯЦІЇ?

Ідеальним рішенням для вентиляції в квартирі виступають установки провідних брендів Європи, які мають не тільки дуже висока якість і ефективність, але і є енергозберігаючими. Це бренди Maico (Німеччина), Systemair (Швеція) і ін. . Перед тим, як визначиться з тим, яка саме припливно-витяжна установка підійде найкраще, проводяться розрахунки по кратності повітрообміну, кол-ву проживають людей і іншим вимогам.

Приточно-вытяжная вентиляция

Для витяжної вентиляції використовуються:

ВІДЕО ОГЛЯД
РЕАЛІЗОВАНИХ СИСТЕМ

ВІДЕО ОГЛЯД
РЕАЛІЗОВАНИХ СИСТЕМ
Реалізація систем вентиляції та кондиціонування в квартирі. ЖК Бульвар Фонтанів
Вентиляція, кондиціювання та парозволоження в квартирі ЖК "Новопечерські Липки"
Реалізація кліматичних систем в дворівневій квартирі (м Бориспіль)
Ефективна і економічна система вентиляції в квартирі (Київ, вул. Златоустівській)

Завершальний етап по системі вентиляції квартири

Завершальний етап по системі вентиляції квартири

Коли розроблено комерційну пропозицію для конкретної квартири, наступним кроком буде підтвердження клієнта на проектування.
Після отримання схвалення від замовника, приступаємо до проектування, і цей етап не оплачується клієнтом — робиться передоплата 10% від вартості обладнання на проектування системи.

Коригування комерційної пропозиції здійснюється після виконання проекту вентиляції квартири. І потім приступаємо до монтажу (від кінцевої суми мінус 10% сплачених). Важливий фактор на етапі монтажу — якість виконання робіт згідно проекту, не відхиляючись від нього і з огляду на всі нюанси.

Проектуючи, ми всі деталі враховуємо на папері. А все, що врахували на папері, ми повинні змонтувати на об’єкті. Тому левову частку якості проекту виконує монтажна бригада , яка працює разом зі мною і якій довіряю підсумкову реалізацію вентиляції в квартирі.

Надати послуги з реалізації систем вентиляції квартири в Києві або будь-якому іншому місті України може компанія SOLOVEI. Телефонуйте — 38 050 448 75 73.

Готові обговорити ваш проєкт?


ПОДИВИТИСЯ
СХОЖІ ТИПИ ОБ'ЄКТІВ

ПОДИВИТИСЯ
СХОЖІ ТИПИ ОБ'ЄКТІВ