ПРОЕКТУВАННЯ СИСТЕМ
ВОДОПОСТАЧАННЯ ТА КАНАЛІЗАЦІЇ

ПРОЕКТУВАННЯ СИСТЕМ
ВОДОПОСТАЧАННЯ ТА КАНАЛІЗАЦІЇ

Водопровід в будинку і квартири почали проводити ще в кінці XIX століття.

Водопостачання і каналізація в будинку — благо цивілізованого світу, яке призначене для поліпшення умов життя людини.

Грамотний проект - коли і як його потрібно робити

Грамотний проект - коли і як його потрібно робити

Вибираючи сантехнічні прилади для ванних кімнат і туалетів в квартирі, ви не замислюєтеся про їхнє розташування, так як точки водорозбору вже встановлені, а комунікації прокладені. Але це вже результат. А ось те, з чого це все починалося — проектування водопроводу та каналізації має проводитися ще на стадії будівництва будинку. У цей період можна узгодити всі деталі необхідних комунікацій і розробити майбутню стратегію монтажних робіт. Проектування внутрішніх інженерних систем до початку ремонту збереже його цілісність і вбереже вас від зайвих витрат.

Перед початком проектування обов’язковою умовою є отримання технічного завдання від дизайнера. Цей документ повинен включати в себе наступну інформацію:

  • Моделі змішувачів і лійок, їх витрата води. Ці дані дозволять правильно підібрати діаметр труби і грамотно спроектувати їх розміщення. Також це дозволить вибрати запірну арматуру — фітинги, сифони і трапи;
  • Все розгортки стін з повними прив’язками сантехнічних елементів, змішувачів і висновками під каналізацію. Ці точки покажуть на місце, куди необхідно підвести трубопровід;

Якщо клієнт не працює з дизайнером, йому необхідно самому надати цю інформацію інженеру. Спеціаліст створює проект і в обов’язковому порядку погоджує всі деталі з замовником.

Приклад розробки проектування водопостачання для 2-х поверхового будинку

водопостачання
проектування водопостачання,проектування каналізації

Після отримання ТЗ від дизайнера, можна підбирати діаметр трубопроводу, в залежності від розходу води і її швидкості пересування по магістралі. Значення її швидкості повинно бути в межах 0,4 — 0,6 м / сек. Якщо діаметр труби буде менше необхідного, швидкість збільшиться, і мешканці буду чути шум потоку від переміщення води. Також це збільшить тиск в трубопроводі і може привести до протікання. При підборі діаметра труб на водопостачання необхідно враховувати одночасне включення сантехнічних приладів.

Для системи внутрішньої каналізації будинку використовуються труби з діаметром 50 і 110 мм. Перші застосовують для приєднання раковин, ванн і душових до стояка. Сам стояк, і відведення від унітазу повинен бути не менше 110 мм. Обов’язковою наявністю є фановий стояк, який виходить наверх, через покрівлю, і повинен встановлюватися вертикально. Він призначений для видалення зайвого повітря і запаху, який накопичується в системі каналізації та запобігання появи вакууму при зливі. Таким чином, неприємний запах не буде виходити через мийки, раковини і інші сантехнічні прилади.

При створенні проекту для буріння свердловини, фахівцям необхідно вивчити і інші фактори:

  • рівень пролягання грунтових вод;
  • глибина промерзання грунту в холодну пору;
  • середній рівень опадів;
  • тип і особливості грунту;
  • площа ділянки (необхідно для відповідності нормам СНиП);
  • відстань від будинку до джерела води і очисній споруді;
  • наявність поблизу інших будівель, дороги, дорослих дерев та інших об’єктів, які можуть вплинути на монтаж системи водопостачання та каналізації.

Приклад розробки проектування каналізації для 2-х поверхового будинку

внутрішньої каналізації будинку

Але основним фактором, який впливає на масштабність майбутніх систем — кількість людей, які на постійній основі будуть проживати в будинку. З огляду на ці дані і розраховуються норми споживання води. У стандартних показниках це близько 70 літрів на одну людину за добу. Тому вибір джерела води — важливе питання в проектуванні водопостачання. Якщо немає можливості підключитися до центрального водопроводу, мешканцям необхідно зробити свердловину, з огляду на її потрібну глибину.

ПЕРЕВАГИ
ЗАМОВЛЕННЯ У МЕНЕ

ПЕРЕВАГИ
ЗАМОВЛЕННЯ У МЕНЕ
img
Працюю по всій Україні
img
Педантичність в кожній дрібниці
img
Досвід в сфері понад 20 років
img
Повний консалтинг по об'єкту

Запобігти легше, ніж виправити

Запобігти легше, ніж виправити

Додатково слід враховувати ліміти джерела води , а також певні властивості рельєфу і грунту, які впливають на пропускну здатність системи каналізації.

Перша проблема вирішується за допомогою установки розширювального бака , в якому буде накопичуватися вода. Його обсяг слід розраховувати від показників щоденної потреби у водопостачанні. Такі ємності створюють спеціальне тиск і вирівнюють його перепади. Це дозволяє забезпечити систему від гідроударів і продовжити експлуатаційний період насоса. Великий обсяг бака (80 — 150 літрів) забезпечує запас води на екстрений випадок перебою з подачею (відключення електрики, поломка і ін.). У такій ситуації для використання буде доступно близько 1/3 від заданого обсягу води, що дозволить закінчити маніпуляції з нею (прийом душу або миття посуду).

Якщо система каналізації не підключена до центральної , а слив йде в установлений септик, існують проблеми, які необхідно передбачити заздалегідь. Трубопровід необхідно проектувати таким чином, щоб він міг впоратися з переміщенням заданої кількості рідини. Але основне завдання — обчислення необхідного обсягу очисної споруди. Результат залежить від кількості проживаючих у будинку людей і санвузлів. Він повинен вміщати в себе добову норму використаної води, збільшену втричі. Для переробки 500 літрів необхідно вибирати септик з об’ємом не менше 1,5 м ³. Неправильно обраний анаеробний септик призведе до того, що «мікрофлора» не зможе впоратися з поставленим завданням.
Також необхідно враховувати поглинає здатність грунту, щоб уникнути застою води. При проектуванні трубопроводу системи каналізації особлива увага приділяється ухилу (2 см на 1 метр) і мінімізації точок опору (поворотів), так як слив йде самопливом. Це дозволить уникнути застою і, як наслідок, поширення неприємних запахів і розмноження бактерій.

Не варто забувати і про як подається в будинок води. Щоб її можна було використовувати для пиття прямо з-під крана, слід встановити систему водопідготовки. Також якість води впливає на сантехніку, здоров’я людини, одяг мешканців і побутові прилади, утворюючи накип на важливих елементах. При підборі системи водопідготовки необхідно враховувати склад води і розраховувати її споживаної обсяг, так як вона працює по протоку. Безліч фільтрів і іонізаторів дозволяють не тільки виключити з води механічні домішки і бактерії, але і додатково оснастити її необхідними мікроелементами.

Необхідність технічного приміщення

Необхідність технічного приміщення

Якщо розробляти проект водопостачання , необхідно врахувати необхідність технічної кімнати, в якій буде розташовуватися всі основні елементи водопідготовки. Площа повинна бути в межах 2-4 м². Це спростить доступ фахівців при необхідності сервісного обслуговування. Часто мешканці нехтують цим приміщенням і мають у своєму розпорядженні обладнання у ванній або навіть на кухні. Таке рішення загрожує тим, що шум від системи і звуки насосів будуть приносити дискомфорт мешканцям. Для більшої зручності та економії простору, систему водопідготовки можна поєднати з іншим обладнанням і встановити в котельні, комори або пральні.

З огляду на той факт, що обладнання для системи водопостачання та водопідготовки споживає значну кількість енергії, слід передбачити і правильну систему електропостачання. Вся автоматика насосної системи повинна бути підключена до окремої лінії, яка має власний блок запобіжників. Також вона повинна мати захист від сухого ходу і пристрій для екстреного відключення (УЗО). Обов’язковою умовою є розташування електричного обладнання поза доступу підвищеної вологості.

Готові обговорити ваш проєкт?


Запобіжні заходи

Запобіжні заходи

Після проектування і монтажу системи каналізації і водопроводу в будинку, де постійно проживають мешканці, ці системи вимагають лише періодичного візуального огляду. Якщо ж мова йде про заміський будинок або дачу, які в холодний період пустують, то слід приділити увагу техніці безпеки і провести «консервацію» систем. У такій ситуації слід звернути увагу на кожну «складну» зону. При створенні проекту необхідно продумати можливість зливу води з магістралі трубопроводу. Це стосується і труб, які розміщені в будинку, і труб, що проходять зовні. Більш раціонально буде підтримка «чергового» опалення в будинку. Це не тільки запобіжить промерзання трубопроводу, а й збереже цілісність будівлі, збільшивши термін його експлуатації.

Щоб уникнути їх промерзання і подальшої протікання, в нижніх точках трубопроводу розміщують зливні крани. На верхньому ж рівні рекомендується встановити клапани, через які приєднуються компресор, який відповідає за викачування води з системи. Таке рішення буде більш оптимальним і менш витратним, ніж обігрівати все приміщення взимку, особливо, якщо в ньому ніхто не проживає. Фахівці не рекомендують «ховати» труби в стіну, якщо вони мають з’єднання. При аварійній ситуації, вам необхідно буде знімати плитку і псувати ремонт. У такій ситуації краще використовувати труби із зшитого поліетилену під пресування.

При проживанні в будинку на постійній основі, слід подбати про достатньому обігріві приміщення , де розміщується технічне обладнання. Якщо ж ви плануєте ненадовго покинути будинок, рекомендується знизити тиск у всій системі і відключити насоси.

Отриманий результат, і робота внутрішніх інженерних систем залежить від професіоналізму інженерів і грамотно складеного проекту. Це забезпечить правильну і довговічну роботу системи водопостачання та каналізації, а також вбереже від зайвих фінансових витрат.

ВІДЕО ОГЛЯД
РЕАЛІЗОВАНИХ СИСТЕМ

ВІДЕО ОГЛЯД
РЕАЛІЗОВАНИХ СИСТЕМ
Реалізація опалення, водопостачання та каналізації в будинку (Зелений Бор)
Опалення, водопостачання, каналізація і сантехніка в дворівневій квартирі в п. Гатне
Інженерні системи в приватному будинку. Котеджне містечко «Золоче»
Об'єкт кліматичних систем в приватному будинку (котеджне містечко Green Hills)