ПРОЕКТУВАННЯ СИСТЕМ ОПАЛЕННЯ

ПРОЕКТУВАННЯ СИСТЕМ ОПАЛЕННЯ

Будь-який будинок є неповторним. Кожна людина індивідуальна. Всі стикалися з тим, що в одних і тих же умовах в приміщенні одному жарко, іншому — комфортно.

Як правило, проживаючи в одній квартирі або приватному будинку, мешканці знають переваги з клімату кожного члена сім’ї: оптимальний рівень температурного режиму, підтримуваний 24 години в добі і відповідний сезону.

З чого варто починати проектування?

З чого варто починати проектування?

Сьогоднішні реалії визначають принципи проектування системи опалення, від них безпосередньо залежить як якість, так і ефективність експлуатації інженерних рішень на конкретному об’єкті.

Наш принцип у співпраці з клієнтом — перед проектуванням приділяємо пильну увагу самої конструкції , в яку буде впроваджено систему опалення. На цьому етапі джерело енергії не так важливий: це можуть бути і електричні, і газові котли, твердопаливні або піролізні, а може бути і тепловий насос. Акцент робиться на саму конструкцію, з якої доведеться працювати.

Зазначу такі елементи, які обов’язково розглядаються нами:

  • Утеплення покрівлі
  • Утеплення стін
  • Утеплення підлоги
  • Склопакети.

Тому першим кроком при проектуванні опалення буде ретельний аналіз будівельних матеріалів : з чого буде побудований будинок і що буде в ньому застосовуватися.
У нашій практиці використовується опитувальний лист, який заповнюється клієнтом. Відповіді в ньому дають інженеру розуміння з чим він буде мати справу: з «паперовим» будинком або з хорошим
енергоефективним будинком.

ВАЖЛИВО! Перше з чого починаємо проектування системи опалення — це з аналізу конструкції.

ПЕРЕВАГИ
ЗАМОВЛЕННЯ У МЕНЕ

ПЕРЕВАГИ
ЗАМОВЛЕННЯ У МЕНЕ
img
Працюю по всій Україні
img
Педантичність в кожній дрібниці
img
Досвід в сфері понад 20 років
img
Повний консалтинг по об'єкту

Подальші етапи в проектуванні опалювальних систем

Подальші етапи в проектуванні опалювальних систем

Наступний етап в проектуванні — визначення того, що є у замовника на сьогоднішній день. Під цим мається на увазі квадратура будинку. На що впливає цей показник?

Існує пряма залежність між площею будинку і його енергосодержаніе. Чим більше площа самого об’єкта, тим більше буде потрібно енергії на її утримання. І навпаки — чим менше квадратура будинку, тим менше буде витрачено енергоресурсів на його обігрів.

Коли цей показник в проектуванні і монтажі систем опалення врахований, приступаємо до вивчення комунікацій, які підводяться до цього будинку. Якщо це електрику, то з’ясовуємо його потужність. Об’єкт може бути підключений також до центральної газової магістралі. Нерідко зустрічаються ситуації, коли немає жодного, ні другого. Тоді закономірним стане пошук пропозицій серед альтернативних джерел енергії: твердопаливні або пелетні котли та ін.

Подальший розвиток відбувається після оцінки побажань самого клієнта і його можливостей в реалізації обраного варіанту. Тому що в наших силах спроектувати систему на базі хорошого теплового насоса, але якщо клієнт не буде готовий інвестувати кошти в його втілення, то це не варто витраченого часу ні його, ні нашого. В даному випадку шанобливе ставлення з двох сторін спрощує переговори і покращує кінцевий результат.

Саме на цьому етапі нам важливо бачення клієнта і його схвалення, в якому напрямку ми будемо далі рухатися. Замовник отримує кілька варіантів, з різним технічним рішенням і обладнанням, починаючи від класичної системи з застосуванням газових конденсаційних котлів Viessmann Vitodens 100-W або Viessmann Vitodens 200-W до теплових насосів «повітря-вода», геотермальних насосів марки IDM. Згідно цих концепцій підбираємо котельню і дивимося, яка система опалення найкращим чином підходить для конкретного об’єкта.

При будь-якому вигляді системі опалення (або газова система, або з повітряним або геотермальним тепловим насосом) слід звернути увагу на джерела, які будуть генерувати теплову енергію — радіатори, конвектори , теплі підлоги, фанкойли. Все обговорюється з клієнтом в обов’язковому порядку в процесі переговорів. Так ми з’ясовуємо, на що необхідно орієнтуватися, і як це має бути в результаті.

Головний фактор у проектуванні опалення

Головний фактор у проектуванні опалення

Дуже важливо, як в самому проектуванні, так уже в реалізації розділяти інженерну систему по кімнатах. Теплотехнічний розрахунок, який робиться інженером конкретно по конструкції показує, з якими приладами в надалі ми можемо працювати. Наприклад, в кімнаті 50% тепловтрат компенсує тепла підлога, інші втрати в такому випадку повинні будуть компенсуватися якимось іншим джерелом енергії (див. Таблицю 1).

Приклад розрахунків тепловтрат на конкретному об'єкті

Таблиця 1 — Приклад розрахунків тепловтрат на конкретному об’єкті

Готові обговорити ваш проєкт?


Підводимо підсумки

Підводимо підсумки

У проектуванні будь-якої інженерної системи, зокрема опалювальної, міститься багато підводних каменів, нюансів і чинників, яким слід приділяти пильну увагу. Зі мною працює команда досвідчених інженерів, готових прийняти виклик у вигляді будь-яких побажань клієнта.

В результаті клієнт гарантовано отримує якісне інженерне рішення відповідно до його можливостями. Ми не проектуємо і не розглядаємо системи, в які людина не готова інвестувати. Моє завдання видати грамотні життєздатні рішення, які в подальшому дозволять при необхідності проводити модернізацію котельні, підвищуючи її енергоефективність. Що робить таку систему не тільки високоефективної, але і універсальної.

ВІДЕО ОГЛЯД
РЕАЛІЗОВАНИХ СИСТЕМ

ВІДЕО ОГЛЯД
РЕАЛІЗОВАНИХ СИСТЕМ
Об'єкт кліматичних систем в приватному будинку (котеджне містечка Green Hills)
Реалізація системи опалення в трикімнатній квартирі, ЖК Бульвар Фонтанів
Реалізація опалення, водопостачання та каналізації в будинку (Зелений Бор)
Монтаж систем опалення в майбутньому офісі Альтер Ейр