ОПАЛЕННЯ КВАРТИРИ

ОПАЛЕННЯ КВАРТИРИ

Опалення в квартирі важливий елемент, який відповідає за тепло, комфорт і сприятливу атмосферу для здорового стану людини.

Організувати систему опалення квартири можна такими основними способами:

  • тупікова (однотрубна, двухтрубная);
  • променева.

Проект опалення квартири: тупікова і променева розводка

Проект опалення квартири: тупікова і променева розводка

Першим варіантом є тупікова схема (класична) . Вона буває однотрубна або двотрубна. У однотрубної системі подача проходить через кожен радіатор. Таким чином з кожним наступним радіатором температура в теплоносії падає. Крім того, регулювати температуру в кожній кімнаті за допомогою термоголовок неможливо. При виникненні якоїсь неполадки в одному радіаторі, доводиться відключати всю систему. З переваг можна виділити невелику вартість, в порівнянні з іншими системами і швидкий монтаж.

індивідуальне опалення в квартирі

Мал 1: Тупікова однотрубна система опалення

Якщо в квартирі встановлена ​​двотрубна система, то подача і відтік води здійснюється по окремих трубопроводах і відведення води до радіаторів відбувається окремо.

Основними перевагами такого варіанту є:

  • мінімальна вартість (в порівнянні з променевою розводкою);
  • простий і швидкий монтаж;
  • надійність і довгостроковість.

Недоліком можна назвати лише те, що управління температурою по кімнатах можливо тільки за допомогою термоголовок на радіаторах.

автономне опалення в квартирі, опалення квартири

Мал 2: Тупікова двотрубна система опалення

Другий варіант — це променева розводка. Принцип роботи якої полягає в окремій підводці труб подачі і обратки до кожного радіатора від загальних гребінок. За допомогою такої системи регулювання температури можливо в кожній кімнаті за допомогою термостата. Існують спеціальні місце на гребінці під сервопривід, який регулює проток води в радіатор. Ця система діє таким чином: якщо бажана температура в приміщенні +22 градуси, а в кімнаті на даний момент 24 градуси, то проток закривається до тих пір, поки температура досягне бажаного показника.

Обидві системи є правильними, основне питання в зручності управління. У першому варіанті використовуються електронні термоголовки, які стоять на радіаторах. Так як термоголовки електронні, може виникнути зайвий шум, що не зовсім приємно для загального комфорту в приміщенні. Варто так само відзначити, що деякі термоголовки мають великі габарити, що може вплинути на естетичний вигляд інтер’єру приміщення.

У другому варіанті все сервоприводу знаходяться в технічному приміщенні, таким чином шум в житлових кімнатах відсутня. До сервоприводу доходить тільки інформація, яка відображається на великому циферблаті. На цьому циферблаті клієнт також може запрограмувати температуру повітря в приміщенні в залежності від часу доби і дня тижня.

проект опалення квартири, розрахунок системи опалення квартири

Мал 3: Променева розводка системи опалення

Технічним приміщенням в квартирі, де встановлюються гребінки та інше обладнання є те місце, де введена гаряча вода. Основним джерелом тепла є міське теплопостачання. Але оскільки більшість населення хоче бути частково незалежним від міської системи опалення, то в квартирі може бути встановлений внутрішній джерело енергії (електричний або газовий котел і тепловий насос «повітря-вода») разом з теплообмінником.

ПЕРЕВАГИ
ЗАМОВЛЕННЯ У МЕНЕ

ПЕРЕВАГИ
ЗАМОВЛЕННЯ У МЕНЕ
img
Працюю по всій Україні
img
Педантичність в кожній дрібниці
img
Досвід в сфері понад 20 років
img
Повний консалтинг по об'єкту

Використання теплообмінника як засіб для автономного опалення в квартирі

Використання теплообмінника як засіб для автономного опалення в квартирі

Теплообмінник призначений для поділу міського опалення з системою в квартирі. Це пристрій необхідно для того, щоб відсікти гідравліку міста і гідравліку автономної системи.

На кожну квартиру виділено певну кількість тепла і подається певна температура в загальну систему опалення в залежності від зовнішньої температури. Як правило, дана температура 80/60 С º або 60/40 С º. Для того, щоб підібрати проміжний теплообмінник необхідна потужність теплообмінника (теплові втрати квартири) і температура (подається забудовником і бажані температурні показники в квартирі). При цих показниках підбирається проміжний теплообмінник, в якому гаряча вода з міста нагріває воду в автономній системі опалення. В даному випадку міська та квартирна вода контактують через теплообмінник. Таким чином, в міській системі опалення тиск може підвищуватися до 12 атмосфер, в той час як в квартирі складає близько 1,5-2 атмосфери. У результаті гідравліка в будинку збалансована.

На даний момент більшість клієнтів хочуть реалізувати систему водяного теплої підлоги , теплообмінник підходить для цього ідеально.
За допомогою цього елемента набагато легше і безпечніше використовувати гребінки, Гідрострелка, насосні групи та інше обладнання.

Принцип роботи системи опалення з теплообмінником

Оскільки, міське опалення включається тільки з певних чисел або умов, то бувають ситуації, коли на вулиці вже холодно, а в квартирі ще не включено опалення. Саме в такі моменти мешканці можуть активізувати автономні джерела тепла: електрокотел або тепловий насос.

Використання теплового насоса

Тепловим насосом набагато дешевше опалювати квартиру. При цьому поєднувати міську систему опалення і тепловий насос є вигідним і раціональним варіантом. У разі якщо потужності теплового насоса не буде вистачати для компенсації тепловтрат квартири або виникнуть якісь неполадки, підключається центральна система опалення. Тепловий насос автоматично відкриває двухходовой клапан і як джерело тепла вже виступає міське опалення. Наприклад, якщо бажана температура на подачі 55 С º, а тепловий насос при низьких температурах дає 45 С º протягом 5 хвилин, відкривається двухходовой клапан і частина енергії надходить з міста. Завдяки тому, що система повністю автоматизована міська система відключається після досягнення бажаних параметрів.

Використання електричного котла

Якщо мова йде про електричному котлі, то його раціонально використовувати в міжсезоння, тобто коли на вулиці вже холодно, а міська система ще не включена. Даний варіант зручний не тільки в період міжсезоння, але і для того щоб клієнт мав право вибору в будь-який інший час. Так як міське теплопостачання з часом зношується, теплоізоляція старих трубопроводів погіршується і втрачає свої властивості. Як результат, 1 гігакалорія для клієнта стає дорожче, а в деяких випадках може бути недолік тепла для компенсації тепловтрат в квартирі.

Коли мешканці активують електрокотел, міське опалення перестає працювати і лічильник зупиняється. Принцип роботи електричного котла полягає в підігріві води і транспортування її в радіатори. Перетворення 1 кВт електрики дає 0,99 кВт тепла, тобто втрати становлять 1%. Якщо порівнювати з тепловим насосом, то в даному випадку з 1 кВт електроенергії клієнт отримує в середньому за опалювальний період 2,7 кВт тепла.

Так само обов’язковою умовою в реалізації системи опалення є технічні розрахунки по стінах і інших конструкцій. У результаті стає зрозуміло скільки кіловат має подаватися в кожну кімнату, скільки квадратних метрів теплої підлоги необхідно встановити і скільки кВт тепла потрібно на компенсацію радіаторів.

Використання газового котла

Такий варіант можливий тільки в квартирах з проведеним газом. На кухні встановлюється газовий котел, який підігріває воду як для системи опалення, так і для ГВП. Так само в цю системи можна впровадити тепловий насос, який буде виступати в якості джерела тепла. Якщо потужності насоса не вистачає активується робота газового котла. Надалі реалізовувати систему опалення можна з будь-якими побажаннями клієнтами та монтажу додаткового обладнання (тепла підлога, гребінки, насосні групи і т.д.).

Устаткування систем опалення квартири

Устаткування систем опалення квартири

Электрическое отопление

Газове опалення

Тепловий насос

ВІДЕО ОГЛЯД
РЕАЛІЗОВАНИХ СИСТЕМ

ВІДЕО ОГЛЯД
РЕАЛІЗОВАНИХ СИСТЕМ
Реалізація системи опалення в трикімнатній квартирі, ЖК Бульвар Фонтанів
Опалення, водопостачання, каналізація в дворівневій квартирі в п. Гатне
Монтаж систем опалення в майбутньому офісі Альтер Ейр
Реалізація системи опалення та водоочищення в двоповерховому будинку «Міжріччя»

Підсумок

Підсумок

Система опалення може бути реалізована різними способами, в залежності від завдання, виконання, окупності та потреби цієї системи в квартирі.

Види системи опалення в квартирі:

  • тупікова;
  • променева (через гребінку);
  • через теплообмінник (електричний котлі і тепловий насос «повітря-вода»);
  • газовий котел (в тому випадку, якщо в квартиру проведено газ).

Вибір тупикової або променевої системи залежить від зручності і раціональності в конкретній квартирі. Як показує практика, в квартирах дуже рідко використовується променева система, оскільки тупикова є більш економним і раціональним варіантом. Якщо клієнт хоче встановить систему тепла підлога, необхідно використовувати теплообмінник.

При реалізації системи опалення важливо продумати і систему водопідготовки, для того щоб очистити воду від зайвої лугу, жорсткості і заліза. Таким чином опалювальне обладнання збережеться і прослужить більш тривалий час.

Готові обговорити ваш проєкт?


ПОДИВИТИСЯ
СХОЖІ ТИПИ ОБ'ЄКТІВ

ПОДИВИТИСЯ
СХОЖІ ТИПИ ОБ'ЄКТІВ