ОПТИМІЗАЦІЯ ГОТОВОЇ СИСТЕМИ
КОНДИЦІОНУВАННЯ

ОПТИМІЗАЦІЯ ГОТОВОЇ СИСТЕМИ
КОНДИЦІОНУВАННЯ

Зараз важко уявити, щоб удома або квартири обходилися без охолоджуючого пристрою — кондиціонера.

У квартирах, як правило, встановлюють спліт системи з одного зовнішнього блоку і одного внутрішнього. У будинках же прийнято організовувати систему кондиціонування на базі мульти спліт системи — одного зовнішнього і декількох внутрішніх блоків будь-якого типу. Коли кожна з цих систем якісно спроектована і встановлена, не виникає труднощів з ефективністю її роботи.

Але зустрічається ряд випадків, коли система кондиціонування в приміщенні дає збої: коли людям чогось не вистачає з системі клімат контролю, або ще гірше — починає дратувати.

ЧИМ КОРИСНА
ЦЯ ПОСЛУГА?

ЧИМ КОРИСНА
ЦЯ ПОСЛУГА?

Чи знайомі вам такі випадки, коли після довгоочікуваної установки кондиціонера, починаються раптом неполадки в його роботі? Це можуть бути:

  • підвищений рівень шуму роботи;
  • недолік холодопроизводительности;
  • будь-які неприємні запахи

Першорядним рішенням в подібних випадках буде перевірка проектно-технічної документації та якість монтажних робіт (див. Табл. 1).

Як показує практика, в більшості ситуацій помилки криються в недбалому ставленні до роботи тієї компанії, яка займалася проектуванням та монтажем. Наведу кілька моментів, де найчастіше допускаються прорахунки.

  • Не врахували сторони світу, на які виходять кімнати в квартирі, будинку.
  • Чи не взяли до уваги термічний опір і коефіцієнт пропускання світла склопакетами.
  • Чи не порахували кількість тепла, що виходить від освітлення всередині приміщень.
  • Забули взяти до уваги випромінюється тепло від побутової техніки.
  • Не врахували кількість проживаючих в будинку людей.

На стадіях проектування такі моменти все прораховуються, визначається відповідне обладнання по потужності, продуктивності, по набору корисних функцій. А сукупність перерахованих упущень призводить до неполадок роботи системи кондиціонування.

система кондиціонування приміщень, канальне кондиціонування

Табл. 1 — Приклад проектно-технічної документації в частині визначення теплопритоков.

Приклад: Компанія провела розрахунки неправильно і встановила кондиціонер. Фактична кількість теплопоступлений в приміщення становить 5 кВт. Але «горе фахівці» підібрали обладнання з холодопродуктивністю 3,5 кВт. В результаті, коли на вулиці температура повітря досягне високих значень, кондиціонер не буде виробляти достатньої кількості холоду для комфортного мікроклімату в приміщенні.

Що пропоную я: Проводиться теплотехнічний перерахунок по об’єкту. Він включає в себе статистику по всіх теплопритоків в приміщення і тільки після цього підбирається відповідне обладнання.

ПЕРЕВАГИ
ЗАМОВЛЕННЯ У МЕНЕ

ПЕРЕВАГИ
ЗАМОВЛЕННЯ У МЕНЕ
img
Працюю по всій Україні
img
Педантичність в кожній дрібниці
img
Досвід в сфері понад 20 років
img
Повний консалтинг по об'єкту

ЩО ВХОДИТЬ
В ПОСЛУГУ?

ЩО ВХОДИТЬ
В ПОСЛУГУ?

Коротко кажучи, оптимізація готових систем кондиціонування — це ряд заходів, спрямованих на модернізацію системи з метою підвищення ефективності її роботи.

Оптимізація готової системи кондиціонування настінного типу

Недолік холоду системи кондиціонування будівель виявляється в проектно-розрахункової документації. Але трапляються випадки, що все попередні розрахунки проведені вірно, але холод все одно не достатньо. В такому випадку, варто розглядати технічні неполадки в самому кондиціонері. На ефективність роботи обладнання впливає сервісне обслуговування і як давно воно проводилося. Обов’язкова перевірка фільтрів — вони можуть бути забиті і через це відбувається поганий повітрообмін.

Так само проблема може бути в самому холодильному контурі: витік фреону тягне за собою низький тиск в системі. Компресор не може нормально працювати і тоді кондиціонер не видає потрібної кількості кіловат холоду.

Роботи по заміні, а також усунення неполадок і є модернізацією вже готової системи кондиціонування на базі внутрішніх блоків настінного типу.

Оптимізація готової системи кондиціонування канального типу

Оптимізація готової системи кондиціонування канального типу

Розглядаючи таку систему необхідно враховувати аеродинаміку. Що це таке?

Аеродинаміка — це перетин повітроводів, які прокладені в підстельового зоні від канального кондиціонера. Тому при оптимізації обов’язково необхідно враховувати розподільників повітря (дифузори та решітки), а також перевірити на скільки грамотно підібрані повітроводи по швидкості і перетину.

Наступне питання, яке пов’язане з шумовими показниками, відноситься якраз до системи канального кондиціонування. І коли рівень шуму починає дратувати, то при модернізації готової системи необхідно:

  • звернути увагу на проектування кондиціонування (посилання на проектування систем кондиціонування);
  • проблема шуму — це недбале ставлення інженерів до аеродинаміці (перетину повітроводів, решіток та дифузорів). Занижене перетин повітроводів призводить до руху повітря на максимальних обертах. Виникає висока швидкість і відповідно високий опір. Це опір на двигуні і на воздуховоде і виявляє шумові характеристики.

Що пропоную я: усуваються подібні неполадки заміною повітроводів, решіток, дифузорів.

Готові обговорити ваш проєкт?


ПІДСУМОК

ПІДСУМОК

Будь-який клієнт, який приходить з проблемою по системі кондиціонування повинен розуміти, що будь-яка проблема вирішується, тільки питання у витратній частині і якою ціною обійдеться ряд заходів, спрямованих на виправлення .

Тому основа основ — це проектування. Щоб грамотно реалізувати систему кондиціонування треба знайти грамотну компанію, яка спроектує і буде відповідати за комплексне рішення. Будь-яке рішення можна вирішити. Але питання в ціні і часі: можна обійтися тільки косметичним ремонтом, а можливо знадобиться повністю переробка.

Тому я готовий розглянути будь-яку складність по оптимізації або модернізації готової системи кондиціонування конкретного об’єкта. І за що задається питання буде чітка аргументація, що для цього треба зробити і які будуть наслідки. Перелік завдань і ряд заходів по оптимізації готової системи кондиціонування надається у вигляді комерційної пропозиції, що містить технічне рішення і економічне обґрунтування.

ВІДЕО ОГЛЯД
  РЕАЛІЗОВАНИХ СИСТЕМ

ВІДЕО ОГЛЯД
  РЕАЛІЗОВАНИХ СИСТЕМ
Реалізація кондиціонування і вентиляції квартири (Драгоманова)
Реалізація систем вентиляції та кондиціонування в приватному будинку, м.Бровари
Реалізований проект системи кондиціонування в приватному будинку
Об'єкт кліматичних систем в приватному будинку (котеджне містечко Green Hills)