Консалтинг

Консалтинг

Що таке консалтинг? Іншими словами, можна сказати, консультування та рекомендації для клієнта, і постановка задач для фахівців. В такому розумінні інженерний консалтинг не відрізняється від класичного і являє собою контроль і координацію всіх фахівців, задіяних над проектом.

Моя роль в даному процесі полягає якраз в об’єднанні всіх відповідальних осіб, залучених до реалізації об’єктів, постановці завдань, контролі їх виконання на кожному етапі. Це свого роду особистий супровід проекту за різними напрямками — будівельному, архітектурному, дизайнерському і решти.

У чому необхідність інженерного консалтингу?

У чому необхідність інженерного консалтингу?

Будівництво та облаштування будинку — тривалий і трудомісткий процес. І я прекрасно уявляю собі, через що проходить замовник. Його мета — створити комфортні та сприятливі умови проживання для своєї родини, по максимуму забезпечити здорову атмосферу в відбудованому будинку за допомогою кліматичного обладнання та інженерних систем. Така кінцева мета мені зрозуміла, і клієнт не вимагає нічого не звичайного.

Консалтингові послуги — це професійні рекомендації для клієнтів, допомога по будівництву будинку в розрізі готових конструкцій, а саме: з яких матеріалів варто краще зводити будівлю, які використовувати склопакети, як утеплювати фундамент. Подібні розрахунки допомагають ефективно підійти до будівництва будинку з точки зору правильності конструкції будівлі.

Всі мої пропозиції спрямовані на архітектуру будівництва, щоб впроваджувані інженерні системи на об’єкті в результаті були ефективними. Якщо буде побудований неправильно утеплений будинок, то ефективність системи опалення буде дорівнювати нулю. Рекомендації на стадії проектування дозволять уникнути грубих помилок, а, отже, і високих невиправданих розтрат в майбутньому. Адже за цим, в кінцевому підсумку, і звертається до мене клієнт.

Я так багато про це розповідаю, тому що, по-перше, розумію біль клієнта в таких обставинах, по-друге, часто клієнти не здатні прорахувати наперед всі ризики при будівництві та облаштуванні будинку. І моя мета допомогти не тільки оцінити ситуацію, що склалася, проаналізувавши вже виконані роботи, але і скоординувати дії всіх фахівців на майбутнє.

З чого почати будівництво будинку?

Яким буде приватний або заміський будинок, з яких матеріалів він буде побудований? Як зробити так, щоб він був цілісним і поєднував у собі, як зовнішній вигляд, так і внутрішні інженерні комунікації? І, мабуть, найголовніше питання — бюджет проекту. З досвіду багаторічної практики можу сказати, що все починається з проектної документації.

Паралельно співпрацюючи з інженерами з розробки будинку, ми з командою консультуємо і даємо рекомендації з питань: де повинні пролягати повітроводи, де доцільніше звести несучі стіни для того, щоб закласти місце для комунікацій під повітроводи і т.п. В результаті клієнт отримує грамотне поєднання інженерного рішення по системах вентиляції, кондиціонування, опалення з конструктивом самої будівлі. Всі дії з нашого боку спрямовані на те, щоб в майбутньому мінімізувати витрати на виготовлення матеріалів для реалізації інженерних систем. Тому відповіддю на питання «з чого варто почати будівництво будинку» буде — починати варто завжди з проекту будинку. І запорукою успіху реалізації всього заходу буде тільки грамотно вивірений, продуманий розрахунок по будівництву не тільки самої конструкції будівлі, а й майбутніх внутрішній комунікацій.

Що таке пасивний будинок?

Пасивний будинок або його ще називають енергозберігаюча коробка будинку. Важливою особливістю такого будинку є відсутність опалення в зимовий період часу, і охолодження — в літній період. Побудувати такий енергоефективний будинок в наших широтах не тривіальне завдання і тут допоможуть архітектурні хитрості. Але для того, щоб їх застосувати потрібен солідний практичний досвід роботи з чітким розумінням «всіх карт» на руках. Основа пасивних методів, застосовуваних в конструкції будинку, які здатні знизити витрати на обігрів і охолодження будівлі:

  • зниження площі огороджувальних конструкцій;
  • якісні матеріали — вікна, стіни, покрівля;
  • поділ будинку на зони: теплу і холодну;
  • невелика і проста форма будинку.

Наше завдання надати замовнику всі можливі дії, при реалізації яких в подальшому знадобиться лише мінімальна кількість енергоспоживання. Конструктивні рішення прораховуються згідно з діючими будівельними нормами ДБН.

Будівництво енергоефективних будинків

Оскільки моя сфера діяльності проходить так чи інакше в будівництві, то хочу торкнутися ще одну тенденцію. На сьогоднішній день практика зведення великих будинків з площею 700-800 м2 поступається місцем компактним невеликим будинкам площею до 300 м2. Так відбувається тому, що йде переорієнтація користувачів на економію енергоресурсів. Невеликий будинок адже не означає неефективний. Якраз навпаки. Мене підключають в питаннях якісного проектування. Рекомендації за матеріалами і їх довговічності, мінімальних витрат на обігрів і охолодження будівлі. Всі ці побажання і рішення підкріплюються розрахунками і оформляються в фінансовий звіт.

ВИДИ ІНЖЕНЕРНИХ СИСТЕМ

ВИДИ ІНЖЕНЕРНИХ СИСТЕМ

ТИПИ ОБ'ЄКТІВ ДЛЯ
ІНЖЕНЕРНИХ СИСТЕМ

ТИПИ ОБ'ЄКТІВ ДЛЯ
ІНЖЕНЕРНИХ СИСТЕМ

Як відбувається консалтинг

Як відбувається консалтинг

Я вже виділив основні напрямки, за якими клієнт може залучати мене для консультацій. Але є ще пункти, які хочу виділити:

  • сантехніка;
  • архітектурні роботи;
  • дизайн;
  • технології «Розумний будинок».

Сантехніка – для системного і глибокого аналізу залучається наш фахівець, який проводить консультації щодо доцільності вибору того чи іншого обладнання, робить аналіз точок водорозбору, діаметрів трубопроводів і в цілому узгодженість роботи систем водопостачання і каналізації з іншими інженерними системами. Також консалтинг може знадобитися тим клієнтам, які тільки приступили до реалізації систем водопостачання і каналізації. Підготувати проектно-кошторисну документацію, озвучити завдання по установці монтажної бригаді і проконтролювати хід виконання — про все це клієнт може забути і перекласти їх виконання під мою відповідальність.

Архітектурні роботи – консалтинг найрізноманітніших ідей і фантазій клієнта. Замовник подає нам своє бачення майбутнього будинку — починаючи від фундаменту, кількості поверхів, розмірів вікон і т.д. Його сама хитромудра ідея за допомогою консультації перетворюється в реальний архітектурний проект. Детально вивчається місце розташування будинку, всі недоліки і переваги будівництва на цій ділянці. Щоб будівельні бригади правильно втілили закладену в будівлю ідею, вони повинні мати чіткі схеми проектування будівлі.

Дизайн, – як правило, під дизайном розуміється колір інтер’єру, підібрані меблі з урахуванням планування приміщення. У нашому випадку, дизайн — це також можливість якісно інтегрувати системи вентиляції, кондиціонування, опалення, водопостачання та ін. в інтер’єр кімнат. В ідеалі проект інженерних систем завжди узгоджений з дизайнерськими рішеннями. Отримати консультації щодо впровадження інженерних комунікацій, не порушуючи при цьому обраний клієнтом стиль внутрішньої обробки, контроль і взаємодія монтажників з дизайнерами, можна звернувшись до нас.

Технології «Розумний будинок» – при проектуванні будівництва будинку так чи інакше клієнт уявляє собі готовий варіант. Якщо він спочатку хоче підключити до управління всіма інженерними системами технологію «Розумний будинок», то при розробці проекту відразу підбирається відповідне обладнання. Коли будинок вже облаштований, але замовник бажає керувати параметрами мікроклімату через технологію «Розумний будинок», то консультація в цьому напрямку допоможе підібрати підходящу систему, налагодити роботу і отримати докладні інструкції щодо подальшої її експлуатації.

Готові обговорити ваш проєкт?


ВІДЕО ОГЛЯД РЕАЛІЗОВАНИХ ОБ'ЄКТІВ

ВІДЕО ОГЛЯД РЕАЛІЗОВАНИХ ОБ'ЄКТІВ
Здаємо об'єкт кліматичних систем в приватному будинку (котеджне містечко Green Hills)
Удосконалення інженерних систем в приватному будинку. Котеджне містечко «Золоче»
Реалізація опалення, водопостачання та каналізації в будинку (Зелений Бор)
Реалізація систем вентиляції та кондиціонування в приватному будинку, м.Бровари

ОСТАННІ ОБ'ЄКТИ ІНЖЕНЕРНИХ
СИСТЕМ ТА СТАТТІ

ОСТАННІ ОБ'ЄКТИ ІНЖЕНЕРНИХ
СИСТЕМ ТА СТАТТІ