Кондиціювання

Кондиціювання

Кондиціонування — система підтримки в закритих приміщеннях таких параметрів повітря, як температура, швидкість руху, чистота. Іншими словами, на базі цієї системи створюються комфортні кліматичні умови для гарного самопочуття людей.

Види систем кондиціонування

Існують наступні види систем кондиціонування:

 • Спліт система — 1 зовнішній блок і 1 зовнішній;
 • Мульти спліт-система — 1 зовнішній блок і 5 внутрішніх;
 • Мультизональна система — 1 зовнішній і від 10 до 15 внутрішній залежно від потужності зовнішнього блоку.

Перед проектуванням інженер обов’язково повинен враховувати такі фактори:

 • теплопоступления в кімнату;
 • на які сторони світу виходять вікна в будівлі;
 • яка площа приміщень;
 • призначення кожної зони;
 • висота стель;
 • кількість проживаючих людей;
 • яка ще додатково присутня техніка;
 • ізоляція покрівельних просторів (мається на увазі на скільки прогріваються мансардні або останні поверхи)

Чим зумовлена
НЕОБХІДНІСТЬ СИСТЕМИ
ВЕНТИЛЯЦІЇ?

Чим зумовлена
НЕОБХІДНІСТЬ СИСТЕМИ
ВЕНТИЛЯЦІЇ?

Наведу приклад для кращого розуміння, до чого може привести неякісне проектування, де не врахували всі нюанси. У приміщенні вікна виходять на південну сторону, встановлені низько ефективні склопакети (дивись табл. По стеклопакетам). Цей фактор не врахували і підібрали кондиціонер по холодопродуктивності на кілька кВт менше необхідного, ніж теплопоступления в приміщення. Що трапиться?Блок кондиціонера працює і витрачає електроенергію. Компресор в свою чергу теж викладається на 100% потужність, але її недостатньо для охолодження даного приміщення. Відбувається наступне: компресор перегрівається і вимикається через перегрів. Цей процес відбувається кожен день і призводить до того, що компресор виходить з ладу.

Такий пробіл в проектуванні системи кондиціонування неприпустимий. Зіпсоване обладнання, витрачені кошти і нерви замовника. Перше, що треба зробити, щоб уникнути таких ситуацій у майбутньому, звернутися до професіоналів.

Таблиця характеристик склопакетів:

Таблиця характеристик склопакетів

У цій таблиці варто звертати увагу на перший стовпець — він відображає теплозахисні властивості конструкції (термічний опір, R). Другий показник, це коефіцієнт пропускання світла. Обов’язковою є практика для інженерів-проектувальників керуватися наведеними даними. З її допомогою робляться точні розрахунки по теплопоступленія в будинок через металопластикові вікна для грамотного підбору кондиціонерів і їх розміщення.

Принцип роботи системи кондиціонування повітря

За типом застосовуваних внутрішніх блоків розрізняють наступні системи кондиціонування:

  • 1) найпоширеніші:

  • настінна;
  • канальна.

2) менш поширені:

 • касетні;
 • колонні;
 • стельові.

Необхідно запам’ятати головний принцип побудови якісного клімату в приміщенні на базі системи кондиціонування (відчуття температурного графіка, але не повітря) — завжди і в будь-якому випадку вона проектується і організовується по зонам.
Детальніше зупинюся на найпоширеніших системах кондиціонування, з реалізацією яких найчастіше звертаються до мене.
Кондиціонування на базі настінних або канальних внутрішніх блоків організовують як в квартирах, так і в будинках, котеджах.

Застосування внутрішніх блоків кондиціонера настінного типу

Коли клієнти говорять про реалізацію в квартирі або в будинку кондиціонування на базі настінних внутрішніх блоків то припускають, що їм під силу самостійно визначитися з вибором устаткування, а установку довірити одній з численних монтажних організацій.

Коли ж мова йде про організацію повноцінної системи кондиціонування в будинку або котеджі, то тут, звичайно, слід звертатися до фахівців. Але і в першому і в другому випадках, бажано звернення тільки до професіоналів, перевіреним компаніям з багаторічним практичним досвідом. Професійний підхід в реалізації будь-якої інженерної системи, і зокрема, кондиціонування — це перш за все економія особистого часу і коштів. Краще зробити все вірно з першого разу, ніж переробляти невідомо скільки раз то, що спочатку було неякісно спроектовано або встановлено:

 • Грамотний підбір обладнання — відповідність потужності зовнішнього блоку з внутрішніми.
 • Правильне їх розміщення в кімнатах — повітряні потоки не повинні потрапляти в зону відпочинку (напрямок повітря йде так, щоб не бути спрямованим в бік людини)

Для прикладу розглянемо один з проектів з кондиціонування для дворівневої квартири з застосуванням внутрішніх блоків настінного типу (див. Рис. 1 і Рис.2).
На першому рівні розміщений один внутрішній блок і на фасаді будівлі закріплений зовнішній блок.

настінні кондиціонери в квартирі

Мал. 1 — Схема розташування зовнішнього і внутрішніх блоків кондиціонерів на першому рівні об’єкта.

кондиціонування квартири 2 поверх

Мал. 2 — Схема розташування внутрішніх блоків кондиціонерів на другому рівні об’єкту

На другому рівні квартири за кожну кімнату відповідає свій внутрішній блок настінних кондиціонерів. В результаті для даної квартири застосували мультізональную систему кондиціонування з одним зовнішнім блоком і чотирма внутрішніми. Кожен блок забезпечує комфортні та сприятливі умови мікроклімату в своїй зоні.

Застосування внутрішніх блоків кондиціонера канального типу

Кондиціонування на базі канальних кондиціонерів так само організовується по зонам. Відмінність їх від настінних в тому, що для реалізації цього виду інженерного рішення потрібна система повітроводів, за якими буде переміщатися повітря. Сам же внутрішній блок розміщується в застельовому зоні, зашивається гіпсокартоном і залишається невидимим. Наочними залишаються тільки повітророзподільні решітки або дифузори.

Ось як виглядає проект кондиціонування для двоповерхового будинку. Як видно, організація комфортного мікроклімату реалізована по зонам. (Див. Рис. 3 і Рис. 4).

система кондиціонування київ

Рис. 3 – Проект кондиционирования двухэтажного дома (1-ый этаж).

система центрального кондиционирования

Мал. 4 — Проект кондиціонування двоповерхового будинку (2-ий поверх)

На першому поверсі встановлені два канальних кондиціонера. На другому поверсі за комфортний температурний графік по зонам відповідають три канальних кондиціонера.
Обслуговують їх роботу два зовнішніх блоку, розміщених на фасаді будинку.

Помилка

І так, ми розібралися з основним принципом побудови кондиціонування в квартирах, будинках, котеджах. Чому це так важливо?
Кондиціювання приватного будинку організовується зонально, але це ж не означає, що вони обслуговуються системою на всі 100%. Наприклад, спальні в нічний період часу, вітальні — в денний період часу, кабінет — в періоди короткочасної роботи вдома. Кожній людині властивий свій рівень комфорту: і шумовий, і теплової (сприйняття температури повітря тілом).

Виходячи з цього, виходить, що дитяча зона — це один мікроклімат, зона спалень — інший мікроклімат. Такий підхід дає можливість регулювати свої комфортні умови в кожній зоні.

Часто запитують: можна зробити рішення на системі кондиціонування канального типу з підмішуванням свіжого повітря? Так можна.
Але така реалізація кондиціонування повітря в приватному будинку вважається низькоефективної системою — оскільки постійно йде навантаження на систему кондиціонування гарячим повітрям з вулиці, а потім вже цей охолоджене повітря через витяжні пристрої видаляється на вулицю або охолоджений — взимку.

1) Компресор змушений постійно витрачати енергію на охолодження надходить з вулиці повітря. Таке рішення є неправильним. Це одне з декількох негативних наслідків, яке безсумнівно вийде при реалізації такого рішення.

2) Один кондиціонер канального типу в будинку не зможе обслуговувати кімнати відповідно до температурного графіка кожної. Тому що, як ми вже з’ясували, існують відмінності по мікроклімату в окремих зонах, плюс вікна в одній кімнаті можуть виходити на північ, в іншій кімнаті — на південь. Температура в приміщеннях в один період часу буде різною. І відрегулювати мікроклімат для кожної зони одночасно не представляється можливим.
Так як на заборі повітря варто один датчик, який зчитує встановлену температуру. Він отримає різні показники з кімнат — в одній кімнаті з південного боку це може бути 23 градуси, в кімнаті з вікнами на північ — 18. У таких умовах датчик бере в роботу усереднений показник і видає одну задану температуру на всі кімнати. При такій схемі вийде, що в одній зоні буде занадто жарко, в інший ще холодно.

3) У ситуації, коли хтось із членів сім’ї захворів, а один канальний кондиціонер налаштований на охолодження, то вимкнути його для однієї з зон не вийде . Доведеться повністю зупинити роботу кондиціонера.

4) Ще важливим негативним наслідком при побудові системи кондиціонування будинку на одному внутрішньому кондиціонері канального типу є споживання електроенергії. Коли вся родина розходиться по своїх кімнатах, один кондиціонер в будинку продовжує працювати і на кабінет, і на вітальню. Витрата електрики йде, але кімнати охолоджуються безцільно.

5) Інші складності, які виникнуть при реалізації кондиціонування приватного будинку на базі одного канального кондиціонера :
• шумові характеристики;
• опускаючи стель;
• витрати матеріалів по жерсті.

Підведу підсумок:
Зав’язати всі кімнати в приватному будинку на одному внутрішньому блоці кондиціонера канального типу неможливо, так як:

— відрегулювати мікроклімат окремо по зонам не вийде.
— якщо захворів хтось із членів сім’ї, кондиціонер повністю вимикається.
— з’являються шумові характеристики.
— необгрунтований перевитрата електроенергії.

Правильний принцип проектування системи кондиціонування здійснюється тільки по зонам. Ефективною система буде тоді, коли кондиціонер працює на рециркуляції, а система вентиляції подає для певної кількості людей або для кратності, необхідний обсяг свіжого повітря.

ВИДИ ПОСЛУГ

ВИДИ ПОСЛУГ
 • КОМПЛЕКС ПОСЛУГ КОНДИЦІОНУВАННЯ

  Комплекс послуг по кондиціонуванню передбачає організацію всього процесу реалізації системи – від консалтингу та підбору оптимального варіанту до запуску системи в роботу. Багаторічний досвід організації систем вентиляції для дому та квартири дозволяє підібрати та реалізувати найбільш оптимальний і ефективний варіант вентиляції. Застосовується обладнання провідних світових брендів.

  img
 • ПРОЕКТУВАННЯ СИСТЕМ
  КОНДИЦІОНУВАННЯ ПОВІТРЯ

  Проектування кондиціонування — це той етап, на якому визначається концепція майбутньої системи охолодження повітря у вашому будинку, квартирі або офісному приміщенні. Розрахунок і облік розташування всього устаткування і комплектуючих системи кондиціонування з урахуванням всіх тонкощів проектування — гарантія ефективної і тривалої експлуатації пристроїв.

  img
 • ОПТИМІЗАЦІЯ ГОТОВОЇ СИСТЕМИ
  КОНДИЦІОНУВАННЯ

  Зустрічається ряд випадків, коли готова система кондиціонування в приміщенні дає збої: власникам чогось не вистачає з системі клімат контролю, або ще гірше — починає дратувати. Оптимізація готових систем кондиціонування — це ряд заходів, спрямованих на модернізацію системи з метою підвищення ефективності її роботи.

  img

ТИПИ ОБ'ЄКТІВ ДЛЯ
СИСТЕМ КОНДИЦІОНУВАННЯ

ТИПИ ОБ'ЄКТІВ ДЛЯ
СИСТЕМ КОНДИЦІОНУВАННЯ

Що таке розподіл повітря?

Що таке розподіл повітря?

В системі кондиціонування канального типу головне значення має рівномірний розподіл повітря в приміщенні. Що таке розподіл повітря в системі кондиціонування — це повітроводи, дифузори або решітки.

Грамотний перетин повітроводів — запорука успіху правильного функціонування всієї системи кондиціонування за кількістю кВт холоду, яке вона може перенести з цього воздуховоду плюс шумові характеристики. Правильно розраховані пропускна здатність і швидкість подачі — це головні фактори в системі кондиціонування канального типу.
Розподіл повітря відбувається наступним чином: подача здійснюється біля вікна, рециркуляція — з протилежного боку.Щілинні дифузори Look прихованого монтажу встановлюються в підвісну стелю і залишається видимою тільки дифузор. Їх можна використовувати як на приплив повітря, так і на рециркуляцію. При цьому їх застосування вносить естетичну нотку в загальний дизайн інтер’єру

ПІДСУМКИ

Підводячи підсумки, хочу зазначити, що пройшовши всі етапи про проектування та монтажу системи кондиціонування в Києві разом зі мною, гарантовано отримаєте ідеальне житло з ідеальною системою охолодження або вентиляцією .

З повагою, Денис Соловей.

Готові обговорити ваш проєкт?


ВІДЕО ОГЛЯД РЕАЛІЗОВАНИХ СИСТЕМ

ВІДЕО ОГЛЯД РЕАЛІЗОВАНИХ СИСТЕМ
Кліматичні системи в приватному будинку (Green Hills)
Інженерні системи в приватному будинку. Котеджне містечко «Золоче»
Реалізований проект системи кондиціонування в приватному будинку
Реалізація систем вентиляції та кондиціонування в приватному будинку, м.Бровари

ОСТАННІ ОБ'ЄКТИ СИСТЕМ
ВЕНТИЛЯЦІЇ ТА СТАТТІ

ОСТАННІ ОБ'ЄКТИ СИСТЕМ
ВЕНТИЛЯЦІЇ ТА СТАТТІ