Кондиціювання
в квартирі

Кондиціювання
в квартирі

Кондиціювання в квартирі — процес підтримки комфортного мікроклімату всередині приміщення по температурі. Сприятлива атмосфера в квартирі складається з зручного температурного графіка, оптимальної швидкості руху повітря і необхідної вологості.

Зазначу відразу, що не варто плутати системи кондиціонування та вентиляції. У кожної з них власне призначення. Основна зона відповідальності вентиляції — це повітрообмін в приміщенні, здоровий і чисте повітря, насичене киснем. Така атмосфера у вашій квартирі благотворно впливає на загальний стан організму, підвищуються активність і час неспання, міцніше стає сон і вранці з’являється більше сил і енергії.

Кондиціювання ж направлено на підтримку комфортної температури в квартирі. У спекотні дні сприяє охолодженню, в міжсезоння — приємно зігріває.

Кліматична система для квартири

Кліматична система для квартири

Що з себе являє кондиціонування в квартирі? Більшість з нас відразу подумає про спліт-системи , коли в квартиру встановлюють один зовнішній блок і один внутрішній настінного типу . Насправді варіантів вирішення інженерної системи для квартири набагато більше. Все залежить від кількості кімнат, їх призначення, кількості проживаючих людей і особистих переваг.

В цілому ж, можна сказати, що система кондиціонування квартири може бути реалізована за однією з цих двох схем:

 • Класична система — всі внутрішні блоки настінного типу;
 • Преміум клас — система кондиціонування, де всі внутрішні блоки канального типу.

До настінних внутрішнім блокам відносяться такі види кондиціонерів:

 • касетні;
 • підлогові;
 • підстельові;
 • і будь-які інші види пристроїв, які не вимагають проходження повітроводів і додаткових витратних матеріалів таких як, повітророзподільні решітки, дросель-клапани, шумоізоляції та інше.

Система кондиціонування в квартирі із застосуванням внутрішніх блоків настінного типу

Давайте поетапно розберемо на прикладах, які бувають варіанти кондиціонування з застосуванням внутрішніх блоків настінного типу.

Кондиціонування може бути спліт-системою, мульти спліт-системою, мультизональной системою.

  • Спліт-система — це коли до одного внутрішнього блоку встановлюється один зовнішній блок.
  • Мульті спліт-система — варіант з одним зовнішнім і максимум 5 внутрішніх блоків. (див. приклад Рис. 1 і Рис. 2)
кондиціонування квартири
канальне кондиціонування в квартирі

Мал. 1,2 — Приклад мульти спліт-системи кондиціонування в дворівневій квартирі

Дворівнева квартира, реалізовано кондиціонування на базі обладнання Daikin (Японія):
Внутрішні блоки — FTXS 42K і FTXS 25K
Зовнішній блок — 5MXS 80E

 • Мультизональна система (VRV / VRF) — складна і об’ємна система кондиціонування. Організовується за таким же принципом спліт-систем, тільки до одного зовнішнього блоку можуть бути підключені до декількох десятків внутрішніх блоків різних типорозмірів і потужності. (Див. Рис. 3)
кліматична система для квартири

Мал. 3 — Проект реалізації мультизональной системи кондиціонування в квартирі

Реалізована система кондиціонування в квартирі за допомогою VRV-системи фірми на базі обладнання Daikin (Японія) з канальними блоками і касетними:
Внутрішні блоки канального типу — FXDQ25A3 — 1 шт., FXSQ40A — 1 шт., FXDQ32A3 — 1 шт., FXDQ63A3 — 1 шт .;
Внутрішні касетні блоки FXKQ40MA — 2 шт.;
Зовнішній блок VRV-системи — RXYSQ10TY1.

У більшості випадків така система комбінується в великих будівлях, де зовнішній блок розташовують на даху або в підвалі і за допомогою єдиної системи трубопроводів підключаються внутрішні блоки. Вони можуть бути як настінного типу, так і касетного, або підстельового. Головне, щоб потужність зовнішнього блоку підтримувала всі внутрішні.

ПЕРЕВАГИ
ЗАМОВЛЕННЯ У МЕНЕ

ПЕРЕВАГИ
ЗАМОВЛЕННЯ У МЕНЕ
img
Працюю по всій Україні
img
Педантичність в кожній дрібниці
img
Досвід в сфері понад 20 років
img
Повний консалтинг по об'єкту

Канальне кондиціонування квартири

Канальне кондиціонування квартири

В канальную сплит-систему входить сам агрегат, повітроводи, обов’язково ізолятор для повітропроводів (для запобігання конденсування), шибера для регулювання системи, пленум-бокси, адаптери, проектування.

Повітророзподільні решітки або дифузори мають у своєму розпорядженні таким чином, щоб потоки повітря не потрапляли на місце відпочинку або роботи людини. З точки зору дизайну це виглядає дуже красиво, всі пристрої розташовуються в підстелеві просторі і зашиті гіпсокартоном. А решітки і дифузори знаходяться над вікнами, швидкість повітря нижче для переміщення повітря всередині приміщення.

Рис. 4 – Схема канального кондиціонування в квартирі на базі обладнання Daikin

Внутрішні блоки канального типу — FDXM 35D і FBA 50F
Внутрішній блок настінного типу — FTXG 25L
Зовнішній блок — 5MXS 90E

Система кондиціонування канального типу проектується двох типів: низьконапірна і Середньонапірні. </ Strong> Обидві вони застосовуються в житлових будинках і квартирах.
Всі внутрішні блоки канального типу розташовуються в технічному приміщенні (санвузол, гардеробна, комора, коридор). Для обслуговування цих агрегатів передбачаються евролюкі для обслуговування фільтруючих елементів, електроніки, самого внутрішнього блоку.

Принцип роботи системи охолодження

Існує хибна думка, що встановивши один кондиціонер в кімнату, він буде охолоджувати всю квартиру. Це дійсно помилкова думка і ось чому. По-перше, будь-які системи кондиціонування повинні працювати по зонам.

Приклад: у нас є дві кімнати, але кондиціонер поставили тільки в одну з них з таким розрахунком, що і в другій теж стане прохолодно. У ситуації, коли у нас йде охолодження в одному приміщенні, температурні датчики із заданою програмою, зафіксувавши потрібну температуру всередині приміщення або вимикають компресор, або мінімізують швидкість (якщо це побутовий кондиціонер, то компресор переходить на режим роботи з 100% на 10%).

На перший погляд, все виглядає і працює так, як потрібно. А ось якщо розібратися, то:

 • мікроклімат в кожній кімнаті повинен бути індивідуальний бо, для кожного члена сім’ї свій рівень комфорту (для кого-то +25, кому-то +27, у кого-то +21)
 • в сім’ї з дітьми обов’язково важливо враховувати сприятливий клімат для дитини. Він як правило, відрізняється від температурного комфорту батьків.
 • коли один з домочадців захворів, йому потрібно своя зона комфорту і відпочинку в денний і навіть в нічний час.

Беручи до уваги ці пункти, стає ясно, що один кондиціонер охолоджує тільки одну зону.

По-друге, в проекті кондиціонування квартири або будинку обов’язково проводяться розрахунки — виявлення та аналіз всіх можливих теплопоступлений. У розрахунок беруться теплопоступления зовні (це сонячна радіація, сторони світу, скління кімнат) і приховані, які всередині приміщення (це теплопоступления від знаходяться в приміщенні людей, побутової техніки, системи опалення). З урахуванням всіх цих значень підбирається кондиціонер необхідної потужності. Такий принцип застосовується для системи кондиціонування будь-якого типу.

Приклад: </ strong> чому не можна брати канальний кондиціонер однієї потужності і охолоджувати 3 кімнати? У нас є три кімнати, які виходять на різні сторони світу. Кожна має свої розміри і свої теплопоступления. Всі кімнати охолоджує один внутрішній блок. Зовнішній блок підібрали з розрахунку по 2 кВт на кожну кімнату, сумарно 6 кВт.

Перший момент — як було вище сказано, ми ніколи не зможемо відрегулювати температуру окремо в кожній кімнаті.
Це можливо тільки при установці системи VAV TROX, спрямована на регулювання витрати повітря. За допомогою цієї системи відкривається і закриваються заслінки. Таким чином, стає можливим подавати в одну кімнату то кількість повітря, яке потрібно для охолодження конкретно цього приміщення. Тобто, в кожній кімнаті стоїть свій датчик. Наприклад, задана температура + 20 градусів. Дійшла температура до цього значення, заслінка перекривається. В цей час двигун розуміє, що треба зробити витрата повітря менше, ніж створювати великий тиск і не з’явився додатковий шум.

Ця система дуже дорога. Тому для власників квартири дуже важливо правильно реалізовувати кондиціювання, орієнтуючись на теплопоступлений в кожну кімнату. Це позбавить клієнтів від необхідності вдаватися до установки VAV системи. Як правило, вона застосовується в великих офісних центрах.

Другий момент — помилка в тому, що були враховані зони дитячої та дорослої кімнат.

Третій момент — при такій реалізації виникає високий шум від агрегату, велика витрата повітря і діаметр повітроводів, а значить і більше буде потрібно опуск стелі.
Всі ці моменти призводять до незручності проектування системи з точки зору аеродинаміки, шумових характеристик, з точки розподілу холоду і енергоспоживання. Коли у нас один канальний внутрішній блок охолоджує свою зону, немає необхідності включати великий агрегат. А значить, буде йти в три рази менше споживання енергії.

Обладнання системы кондиціонування

Обладнання системы кондиціонування

ВІДЕО ОГЛЯД
РЕАЛІЗОВАНИХ СИСТЕМ

ВІДЕО ОГЛЯД
РЕАЛІЗОВАНИХ СИСТЕМ
Реалізований проект системи кондиціонування в приватному будинку
Огляд будинку, де реалізовані вентиляція, кондиціонування і парозволоження
Реалізація систем вентиляції та кондиціонування в квартирі
Вентиляція, кондиціювання та парозволоження в квартирі

Яким чином вибудовується робота з клієнтом:

Яким чином вибудовується робота з клієнтом:
 • Ви приходите на консультацію і на протязі години отримуєте відповіді на всі поставлені запитання по системі кондиціонування для вашого житла.
 • Якщо вам підходить наше бачення, то вносите невелику суму для розробки комерційної пропозиції (КП).
 • Після схвалення попереднього комерційної пропозиції вноситься передоплата в розмірі 10% від вартості попереднього КП.
 • Далі ми приступаємо до проектування *.
 • Формування фінального КП з коригуваннями після проектування.
 • Наступний етап — оплата матеріалів, обладнання та монтажних робіт за мінусом 10% вже оплачених.
 • Монтаж системи кондиціонування.
 • Сервісне обслуговування.
 • Гарантійне і пост гарантійне обслуговування.

* Важливо! Проектування системи кондиціонування канального типу не враховується у вартості КП і є для клієнта безкоштовним.

Готові обговорити ваш проєкт?


ПОДИВИТИСЯ
СХОЖІ ТИПИ ОБ'ЄКТІВ

ПОДИВИТИСЯ
СХОЖІ ТИПИ ОБ'ЄКТІВ