Кондиціювання
в будинку

Кондиціювання
в будинку

Для підтримки комфортних умов в будинку важливо передбачити всі аспекти, починаючи від інженерних систем і закінчуючи розміщенням меблів і техніки.

Внутрішня інженерна система, що відповідає за підтримання оптимальних параметрів повітря (температура, відносна вологість і швидкість руху повітря) в закритому приміщенні — це кондиціювання.

Як реалізувати систему кондиціонування?

Як реалізувати систему кондиціонування?

Першим етапом в реалізації інженерної системи є обговорення концепції . Обговорюється тип системи кондиціонування (настінна, канальна, всередині підлоги чи підложна система). Якщо вибір зупинився на канальної системі, вирішується яке буде трасування повітроводів, які розподільні пристрої будуть використовуватися (щілинні дифузори або решітки). Крім того, обговорюється розстановка розподільних пристроїв, за допомогою яких буде відбуватися насичення приміщення холодом і контроль мікроклімату в будинку.

Для додаткового підбору обладнання необхідно отримати ТЗ (призначення приміщення, товщина стіни, характеристики склопакетів) від клієнта. Після цього починається розробка комерційної пропозиції.
Наступним етапом йде проектування . Коли проект узгоджений з клієнтом, внесені правки, здійснюється повторне погодження, затвердження і підписання. Після цього складається фінальна комерційна пропозиція.
Завершальним етапом є монтаж інженерної системи і пусконалагоджувальні роботи.

Типи систем кондиціонування

Системи кондиціонування бувають декількох типів:

 • настінна;
 • канальна;
 • всередині підлоги;
 • підложна.

Найбілбше часто в житлових приміщеннях реалізують настінну і канальну системи кондиціонування будинку.

Настінна система кондиціонування

Даний вид системи кондиціонування є класичним і найбільш поширеним в побутовому сегменті. Настінна система кондиціонування будинку або іншого типу приміщень ділиться на два типи:

 • спліт-система;
 • мульти спліт-система.

Спліт-система являє собою поєднання одного зовнішнього і одного внутрішнього блоку кондиціонера. Така система ідеально підходить для квартир або будинків з низькими стелями.

Мульти спліт-система розроблена таким чином, що зовнішній блок може регулювати до 5 внутрішніх. Принцип роботи і комплектуючі блоків ідентичні спліт-системи кондиціонування.

Настінна система кондиціонування має такі переваги:

 • невисока вартість щодо канальних кондиціонерів;
 • легкий монтаж;
 • економічна витрата електроенергії порівняно канальних аналогів;
 • відсутність потреби опуску стелі.

Канальна система кондиціонування

Реалізація цієї інженерної системи можлива із застосуванням канальних кондиціонерів. В даному випадку, важливо враховувати опуск стелі тільки воздуховодами, який повинен бути не менше 17 см. До цих 17 см додаємо гіпсокартон і профіль (5 см), в результаті чистовий опуск стелі виходить — 23 см.

кондиціонування будинку, кондиціювання приватного будинку

Якщо в будинку стельовий простір дозволяє установку системи кондиціонування канального типу, то краще використовувати саме цей варіант. Це обумовлено тихою роботою, високою ефективністю з точки зору воздухораздачі, так як дифузори встановлюються в далеких точках над вікнами, створюючи при цьому холодну завісу і тепло не потрапляє в приміщення.

система кондиціонування в будинку, кондиціювання заміського будинку

Внутрішні блоки системи кондиціонування канального типу бувають:

 • низьконапірні (200 мм);
 • середньонапірні (290 мм).

Блоки монтуються в технічних приміщеннях в брудних зонах (санвузол, ванна кімната, гардероб, комора приміщення і т.д.). Там, де існує можливість опустити стелю. Для обслуговування обладнання необхідно встановити евролюк, через який будуть проводиться сервісні роботи.

Для того, щоб уникнути утворення конденсату і знизити рівень звуку, все повітроводи покриваються ізоляційним матеріалом. Ізоляція для повітроводів може бути:

 • закритопорістий спінений поліетилен;
 • каучук;
 • термоізоляція з мінеральних матеріалів.

 

Для того, щоб налаштувати швидкість і кількість повітря в різних частинах дифузора, кожне підключення оснащується дросель клапаном.
Управління системою кондиціонування будинку здійснюється зонально, так як кожен канальний кондиціонер працює виключно на одну зону. Тому не рекомендується встановлювати один канальний кондиціонер на весь будинок. Це обумовлено дуже високим опуском стелі, підвищеними шумовими характеристиками і відсутністю можливості регулювання різних температурних показників по різних зонах без додаткового обладнання (VAV-системи або додаткових тенів).

Перед початком проектування будь-якої інженерної системи необхідно звернутися до архітекторів і отримати вихідні дані, так як в разі готового дизайн проекту спроектувати інженерну систему буде досить важко, можливо знадобиться зміна дизайнерського проекту.

ПЕРЕВАГИ
ЗАМОВЛЕННЯ У МЕНЕ

ПЕРЕВАГИ
ЗАМОВЛЕННЯ У МЕНЕ
img
Працюю по всій Україні
img
Педантичність в кожній дрібниці
img
Досвід в сфері понад 20 років
img
Повний консалтинг по об'єкту

Особливості підбору обладнання в системі кондиціонування

Особливості підбору обладнання в системі кондиціонування

Існує експлуатація денного періоду часу і нічного періоду. Відповідно всі внутрішні блоки не можуть функціонувати одночасно і перевантажувати зовнішній блок. В результаті зовнішній блок видає стільки енергії скільки необхідно, а внутрішні рівномірно розформовують цю енергію між собою.

кондиціювання котеджу
системи кондиціонування для будинку

На сьогоднішній день будинки будуються енергоефективні з використанням якісного утеплення і склопакетів , відповідно, прохідність тепла знижується. Перед проектуванням системи кондиціонування обов’язковою умовою є вимоги до склопакету і затінення штор на літній період часу. Це обумовлено тим, що чим більше відкритого склопакета і чим нижче його якості, тим більше тепла потрапляє в приміщення, тим більше навантаження на кондиціонер і відповідно більше споживання енергії. Тому завжди необхідно звертати увагу на склопакет і затінення.

кондиціювання в будинку

Приклад визначення даних скління

Устаткування систем кондиціонування

Устаткування систем кондиціонування

ВІДЕО ОГЛЯД
РЕАЛІЗОВАНИХ СИСТЕМ

ВІДЕО ОГЛЯД
РЕАЛІЗОВАНИХ СИСТЕМ
Системи вентиляції, кондиціонування і парозволоження в інтер'єрі
Реалізація систем вентиляції та кондиціонування в приватному будинку площею 214 м2
Реалізація системи вентиляції і кондиціонування в двоповерховому будинку, Гостомель
Реалізація систем вентиляції та кондиціонування в приватному будинку, м Бровари

Підсумок

Підсумок

Система кондиціонування в будинку призначена для створення комфортних температурних показників в будівлі. Існують такі види: настінна, канальна, всередині підлоги і підложна. Для приватного будинку рекомендується монтаж канальної системи, оскільки висота стель в будинку вище ніж в квартирі. Крім того, вона вважається набагато продуктивнішою і безшумною.
Важливо відзначити, що внутрішні блоки встановлюються зонально для більш комфортного управління та ефективного використання. Канальну систему кондиціонування можна встановити тільки в тому випадку, коли це дозволяють опуски стель.

У квартирі більш підходящим варіантом є настінна система кондиціонування. Оскільки для монтажу внутрішніх блоків немає потреби опускати стелі. Внутрішні блоки спліт і мульті спліт-систем можуть бути зроблені як в стандартному виконанні, так і в дизайнерському.

Готові обговорити ваш проєкт?


ПОДИВИТИСЯ
СХОЖІ ТИПИ ОБ'ЄКТІВ

ПОДИВИТИСЯ
СХОЖІ ТИПИ ОБ'ЄКТІВ