Комплекс послуг з альтернативної енергетики

Комплекс послуг з альтернативної енергетики

Альтернативна енергетика – перспективний напрямок в Україні та світі. Високопотенційне тепло, що отримується із землі, води, сонця і вітру – невичерпне та екологічно чисте, більш того, уряд заохочує використання альтернативних джерел енергії приватними домогосподарствами. Тому їх установка стає все більш затребуваною послугою на українському ринку.

Ми надаємо повний комплекс послуг з альтернативної енергетики для побутових потреб, допомагаючи людям отримувати енергію від відновлюваних природних джерел.

ЩО ВКЛЮЧАЄ В СЕБЕ КОМПЛЕКС

ЩО ВКЛЮЧАЄ В СЕБЕ КОМПЛЕКС

Комплекс послуг з альтернативної енергетики включає в себе роботу «під ключ» і повний супровід клієнта протягом всього часу існування системи.

Робота завжди починається з діалогу – фахівцям важливо розуміти, що клієнт хоче отримати від альтернативної енергетики. Далі аналізується необхідність впровадження тих чи інших рішень і робиться висновок, на що є сенс витрачати гроші, а на що – ні. Правильний підхід – не дати клієнту вкласти кошти в те, що йому не треба. І зробити правильно з інженерної та фінансової точки зору.

Тому наша схема надання комплексу послуг виглядає так:

 1. Кілька зустрічей з клієнтом для обговорення концепції проекту та вибір стратегії її реалізації.
 2. Теплотехнічний розрахунок згідно з усіма отриманими даними по приміщеннях.
 3. Підбір обладнання.
 4. Проектування.
 5. Монтажні роботи.
 6. Сервісний супровід об’єкта.
 7. Постгарантійні зобов’язання.

Клієнтам не треба звертатися в інші компанії і розпорошувати свою увагу на декількох виконавців.

Налагоджена взаємодія між менеджерами, інженерами і монтажними бригадами в рамках однієї компанії забезпечують якісне виконання проекту точно в строк. А в разі проблем або несправностей – їх швидке усунення замість пошуку винних серед різних підрядників.

Підготовка до реалізації проекту з альтернативної енергетики

У проектах з альтернативної енергетики ми віддаємо перевагу використанню декількох джерел енергії:

 1. Теплові насоси – повітря-вода або ґрунт-вода (геотермальні).
 2. Сонячний колектор для організації гарячого водопостачання і, можливо, фотовольтаїка для перетворення сонячної енергії в електрику.

Перш ніж приступати до реалізації комплексу послуг необхідно розуміти, чи доцільно це для того чи іншого проекту.

Тому на початковому етапі оцінюються технічні характеристики будівлі, буквально «по частинах» розбираються матеріали, використані при будівництві. Саме від їх якості залежить раціональність впровадження джерел альтернативної енергії.

В тепловий розрахунок входить аналіз стін, фундаменту, підлоги, покрівлі, вікон та інших складових, з яких побудований будинок. Інженери розраховують, скільки холоду і тепла проникає безпосередньо через ці конструкції. І далі роблять висновок, чи раціонально застосовувати в цьому будинку альтернативну енергетику у вигляді теплових насосів та сонячної енергії, чи ні.

Коли немає сенсу використовувати альтернативні джерела енергії                                          

Коли будівля не є енергоефективною. Тобто побудована з неякісних матеріалів – якість склопакетів залишає бажати кращого, а підлога, стіни та покрівля погано утеплені. У таких випадках будинок втрачає дуже багато тепла в холодну пору року, а в літній час в нього навпаки проникає вся вулична спека. У підсумку господарі витрачають велику кількість енергії на обігрів/охолодження повітря, але будинок просто не здатний утримувати наявну енергію. В такому випадку абсолютно не доцільно вкладати кошти в альтернативну енергетику, так як вони ніколи не окупляться.

Коли ж доцільно впроваджувати альтернативні джерела енергії

Комплексні проекти з альтернативної енергетики має сенс реалізувати тільки для енергоефективних будівель. В них можна застосовувати високопотенційне обладнання та альтернативну енергетику у вигляді теплового насоса, сонячного колектора і фотовольтаїки.

Після того, як інженери переконалися в енергоефективності будівлі, вони вирішують, який тип насоса використовувати – геотермальний (працює за рахунок енергії землі) або повітряний (повітря-вода). Вибір залежить від загальної квадратури будівлі і показника тепловтрат в зимовий період часу.

Геотермальний або повітряний (повітря-вода) тепловий насос?

Ґрунтуючись на досвіді можна сказати, що в великих, якщо не сказати величезних, будівлях часто ставляться геотермальні насоси. Вони відрізняються великими потужностями, яких вистачає для обігріву значних площ, що характеризуються підвищеними тепловтратами.

Однак останні тенденції в будівництві показують, що люди вважають за краще будувати невеликі, компактні будинки, в яких закладені невеликі тепловтрати. У таких будинках ми радимо застосовувати теплові насоси типу «повітря-вода».

Ще один аргумент на їхню користь – клімат. Зараз зими не такі холодні, і ми можемо використовувати не тільки геотермальні насоси, беручи тепло з землі, але і забирати його з повітря. Точніше, перетворювати повітря за допомогою насоса в тепло і відправляти безпосередньо в приміщення.

Коли вибір зроблений на користь теплового насоса, далі оцінюється доцільність монтажу сонячного колектора для нагріву води. Тому що за наявності високопотенційного джерела енергії (теплового насоса) витрачати тисячі доларів на купівлю та установку сонячних колекторів в переважній більшості випадків не раціонально.

В якому випадку варто використовувати сонячний колектор?

Буває, що клієнти хочуть встановити тепловий насос, але бюджету на його установку не вистачає. В такому випадку завдання інженерів – зробити всі розрахунки і здійснити монтажні роботи як під тепловий насос, але з умовою, що він буде встановлюватися пізніше.

Тобто роботи ведуться на перспективу, і альтернативні джерела енергії впроваджуються в міру наявності коштів.

В такому випадку, головним джерелом виступатиме електрокотел в котельні, а допоміжним елементом для гарячого водопостачання буде сонячний колектор. З березня місяця і до кінця жовтня він буде нагрівати воду, а вся надлишкова теплова енергія буде спрямовуватися і накопичуватися в буферній ємності.

Додатково буде підключатися теплопередаюче обладнання: тепла підлога (застосовується разом з низькотемпературними джерелами тепла – тепловими насосами), фанкойли, внутрішньопідлогові конвектори, радіатори.

Тепла підлога служить для комфорту і дає певне тепло при зовнішній температурі, наприклад, до -7°С. Однак вона не здатна швидко реагувати на зовнішні зміни температури і повноцінно обігрівати приміщення, так як максимально нагрівається до 26°С (щоб не порушувати комфорт для мешканців). Тому, коли на вулиці температура опускається нижче -7°С, включаються радіатори, фанкойли і внутрішньопідлогові конвектори. Саме вони швидко реагують на мікроклімат зовні і швидко віддають тепло, дозволяючи підтримувати стабільну температуру в приміщеннях (наприклад, + 22°С).

Коли вся розводка зроблена на етапі будівництва будинку, монтаж теплового насоса можна здійснити в будь-який момент – як тільки клієнт буде готовий. Для цього досить зняти електрокотел і повісити тепловий насос – як високоефективне джерело енергії.

Коли ще використовується сонячний колектор?

Він застосовується разом з конденсаційним газовим котлом в тому випадку, якщо будинок є високоефективним, але власник з якихось причин категорично проти установки теплового насоса.

Конденсаційний газовий котел опалює будинок і забезпечує гаряче водопостачання в холодну пору року. Сонячний колектор включається в роботу в березні місяці і до кінця вересня постачає в будинок енергією за рахунок сонячного тепла. Таким чином, дане обладнання працює у зв’язці.

Джерела безперебійного живлення

Незважаючи на наявність повноцінних функціонуючих джерел альтернативної енергії, приватні будинки як і раніше залежать від центрального енергопостачання. І при купівлі ділянки важливо звертати увагу на цей факт.

Наше завдання – заздалегідь передбачити відключення електроенергії і попередити всі пов’язані з цим незручності. Побутова техніка має як і раніше справно працювати, насоси мають давати тепло для котельні. Будинок повинен якийсь час «прожити» без електрики. Це можливо за допомогою джерела безперебійного живлення, яким в нашому випадку може виступати сонячна електростанція, яка компенсується підживленням через фотомодуль. Зверніть увагу, що, встановлюючи постійне джерело електроенергії, обладнання в будинку повинно бути енергоефективним.

Важливий момент – інженери компанії «Solovei» НЕ РОБЛЯТЬ джерела безперебійного живлення для повної автономності за рахунок сонячної енергії з 2 причин:

1. Короткий період сонячної активності.

В Україні він триває з березня по листопад.

Сонячна енергетика надто залежна від погоди: в похмуру або дощову погоду електрику не візьмеш. Робити велику електростанцію, щоб компенсувати потреби електрики, запасатися акумуляторними батареями – це дуже дорого.

2. Великі фінансові витрати на обладнання.

Для повної автономності будуть потрібні:

 1. велика акумулююча ємність, куди накопичується сонячна енергія;
 2. дизель-генератор, який подає електрику в будинок і компенсує, заряджає акумулятор на перспективу.
 3. вітроелектростанція, яка буде давати енергію в періоди низької сонячної активності.

Крім того, що вітрогенератори досить шумні, вони не скрізь ефективні через різний потенціал вітру.

Щоб вирахувати їх ефективність як джерела енергії, спочатку на території ділянки ставиться метеостанція, яка аналізує показники вітру протягом одного року. І тільки через рік (!) можна буде сказати, чи доцільно ставити вітрову електростанцію, чи ні.

Треба також розуміти, що без вітрогенератора забезпечити будинок електроенергією в період з вересня по березень в нашій країні практично неможливо, головною частиною економічно.

 

Для більш глибокого розуміння питання звертайтеся за консультацією за телефоном +38 050 448 75 73. Наші інженери докладніше розкажуть вам про джерела альтернативної енергії, які можна реалізувати саме на вашому об’єкті, відповідно до ваших потреб і побажань.

 • Альтернативна енергетика

  Цей розділ включає в себе обладнання для постачання електрикою, ГВП та нагріву води басейну нетрадиційним способом, а саме завдяки використанню енергії сонця, земного грунту, повітря або води. Тематика дуже цікава і Маловідомі, але попит на такі системи набирає приголомшливих оборотів. Якщо з розумом підібрати таку систему, можна не тільки забезпечити електроенергією свій будинок, але і заробляти, продаючи енергію в мережу за зеленим тарифом.

  img

ТИПИ ОБ'ЄКТІВ ДЛЯ
СИСТЕМ АЛЬТЕРНАТИВНОЇ ЕНЕРГЕТИКИ

ТИПИ ОБ'ЄКТІВ ДЛЯ
СИСТЕМ АЛЬТЕРНАТИВНОЇ ЕНЕРГЕТИКИ

Готові обговорити ваш проєкт?


ВІДЕО ОГЛЯД РЕАЛІЗОВАНИХ СИСТЕМ

ВІДЕО ОГЛЯД РЕАЛІЗОВАНИХ СИСТЕМ
Альтернативна енергія для приватного будинку