Кондиціонування офісів — як правильно організувати систему

Кондиціонування офісів — як правильно організувати систему

Кондиціонування  це кліматична система, що забезпечує збереження комфортного температурного режиму у приміщенні, яке легко здійснити за допомогою професійного обладнання.

Якщо говорити про кондиціонування офісів, то чисте та охолоджене повітря для робочої зони є необхідністю, оскільки в літній період року повітря на вулиці тепле та забруднене, має безліч неприємних запахів і пилу, а в зимовий період повітря стає надто сухим, що значно знижує продуктивність працівників та підвищує ризик розвитку різних хвороб. Також охолодження офісів здатне сприятливо вплинути на комфорт, продуктивність та самопочуття персоналу, що важливо як для здоров’я, так і роботи в цілому.

Правильно спроєктована та налагоджена система кондиціонування, здатна забезпечити певні температурні умови у приміщенні для підтримки максимально комфортного мікроклімату.

 

Специфіка системи кондиціонування в офісі, що потрібно враховувати.

Специфіка системи кондиціонування в офісі, що потрібно враховувати.

Кондиціонування  це, в першу чергу, правильна температура, що забезпечує комфорт для людини. Створюючи систему кондиціонування у офісних приміщеннях, найчастіше інженерні фахівці вдаються до використання спліт-систем (до 5 кімнат) або мультізональних систем (5 та більше кімнат).

Організувати систему кондиціонування можна за допомогою двох типів охолодження:

 • На фреоні  по фреоновим магістралям холод переноситься із зовнішнього блоку до внутрішнього.
 • На воді  за допомогою чилера чи теплового насоса, який готує холодну воду та подає у фанкойли.

Як це працює – розглянемо далі.

Перед початком підбору обладнання, необхідно визначити теплонадходження конкретного приміщення, щоб мати розуміння потужності та кількості тепла, яке потрібно компенсувати спліт, мульти-спліт системою, VRV, чиллером, тепловим насосом тощо.

Без проведення розрахунку теплонадходжень можливість вибору правильної потужності — невисока. Тому він є першим етапом при проєктуванні системи кондиціонування офісу. До уваги береться безліч факторів: площа приміщення, кількість співробітників, внутрішнє та зовнішнє теплонадходження, сторони світу, поверховість, солар-фактор для склопакетів, наявність затінючих конструкцій (жалюзі, маркізи тощо) та інше.

Якщо офіс знаходиться в межах міста, то переважно використовуються повітряні теплові насоси, а не геотермальні, оскільки вони передбачають наявність свердловини, зробити яку практично неможливо. Альтернативно можна застосувати чиллер, його робота заснована на охолодженні приміщень за допомогою води через фанкойли. Фанкойли можуть бути настінного, підлогового та канального типу  в залежності від можливостей та вимог до приміщення. У випадку з фанкойлами потрібно пам’ятати про правильний підбір їх типорозміру  чим менше типорозмір при високій потужності  тим гучніше він працює. Тому варто зробити вибір на користь безшумної роботи, ніж меншого розміру.

На сьогоднішній день найчастіше для кондиціонування великих офісів використовуються VRV системи або чиллери. Для здійснення даних систем необхідно зробити правильні попередні розрахунки, оскільки в офісі постійно знаходяться люди, яким потрібна правильна температура та певний обсяг повітря.

Одними з найбільш поширених джерел генерації холоду в офісі є внутрішні касетні блоки, після  настінні та канальні. Касетні блоки користуються популярністю завдяки виправданій ціні та можливості розподілу потоків повітря в декількох напрямках (2 або 4 потоки). Настінні блоки кондиціонерів також часто зустрічаються в офісах, проте, якщо в одному приміщенні знаходиться більше 2-х працівників  ймовірність комфортного холодорозподілу наближається до нуля, так як повітряний потік з блоку обов’язково буде зачіпати когось із співробітників. Канальні ж блоки вважаються одними з дорогих, оскільки вимагають обв’язки повітроводами, аеродинамікою, диффузорами, решітками тощо, але по комфорту розподілу повітря  найкращі, особливо в комбінації з якісними дифузорами.

Схожі послуги

Схожі послуги
 • Кондиціювання
  в будинку

  Для підтримки комфортних умов в будинку важливо передбачити всі аспекти, починаючи від інженерних систем і закінчуючи розміщенням меблів і техніки.

  img
 • Кондиціювання
  в квартирі

  Кондиціювання в квартирі — процес підтримки комфортного мікроклімату всередині приміщення по температурі. Сприятлива атмосфера в квартирі складається з зручного температурного графіка, оптимальної швидкості руху повітря і необхідної вологості.

  img
 • Кондиціювання

  Хіба можна відчувати себе приємно в приміщенні в спекотний літній день, коли температура повітря відверто завищена? Такі умови не дозволяють людині ні спокійно відпочивати, ні продуктивно працювати. Саме система кондиціонування покликана боротися з високою температурою влітку і заниженою в період міжсезоння.

  img

Розміщення обладнання

При системі кондиціонування в офісі необхідно враховувати розташування зовнішніх блоків, по можливості, їх потрібно встановлювати на північній стороні, для максимальної віддачі тепла від теплообмінника. Таким чином, він буде швидше охолоджуватись та не піддаватиметься впливу сонячних променів.

Не рекомендується зовнішні блоки спліт або мульти-спліт системи виставляти на пряме попадання сонця (покрівлю), оскільки їх продуктивність може знизитись.

Що необхідно знати при організації проєкту з кондиціонування.

Система кондиціювання повітря в офісі будується на комплексному підході, де важливо враховувати абсолютно всі фактори, які можуть вплинути на подальшу роботу обладнання.

 • Тепло всередині приміщень, яке випромінює техніка/люди (комп’ютери, середня кількість людей, освітлення тощо)
 • Теплоопір стіни/покрівлі.
 • Кількість склопакетів, solar-фактор, їх розміщення (на яку сторону виходить сонце).
 • Система вентиляції (або передбачуваний час відкривання вікон).
 • Площа приміщення/висота стелі.
 • Наявність затінюючих конструкцій.

 

Ціна або надійність на багато років?

Оскільки система кондиціонування  це обладнання, яке призначене для тривалого експлуатаційного періоду, варто ретельно підходити до підбору техніки. Наприклад, китайські виробники мають великий потік продукції та можуть через декілька років припинити виробництво якоїсь конкретної моделі. Відповідно, з часом, при найменшій поломці чи виходу певної деталі з ладу, заміна може викликати багато незручностей. У той же час європейські бренди більше фокусуються на покупця, запевняючи, що деталі до продаваної техніки будуть на ринку близько 20 років.

Зрозуміло, надійність комплектуючих також значним чином відрізняється. Підбір техніки потрібно здійснювати з урахуванням бюджету, вимог та того, орендоване приміщення або власне.

Як часто та навіщо проводити обслуговування систем

Сервісне обслуговування системи кондиціонування  це невід’ємна частина правильної та налагодженої роботи обладнання. Особливо це стосується приміщень типу офісів, де прохідність людей велика, поруч можуть перебувати проїжджі частини, заводи, будівництва тощо. Обслуговування системи кондиціонування складається зі зміни фільтрів, що захищають теплообмінник, від зовнішніх забруднень затримуючи весь бруд та пил, та запобігаючи появі грибку, плісняви чи поломки техніки. Звертатись в сервіс необхідно чітко дотримуючись графіку або рекомендацій інженерів, оскільки офіс може перебувати як у відносно чистій місцевості, так і більш забрудненій, де заміну фільтрів доведеться проводити частіше. Рекомендується здійснювати сервіс два рази в рік  перед початком сезону (весна) та після його закінчення (осінь).

 

Які системи ми радимо та чому

Сама високоефективна система кондиціонування з точки зору повітрообміну та комфорту  це низьконапірна канальна система. Подача повітря за допомогою даної системи максимально правильна і зручна для використання. Вона не створює шум при роботі та не відчувається завдяки плавному розподілу повітряних потоків. В інтер’єрі система непомітна, а управління та налаштування легко здійснюється за допомогою контролерів.

Середній комфорт забезпечує чотирьохпоточна касета, що розміщується посередині кімнати і рівномірно розподіляє повітря по приміщенню, потім менш комфортна  настінна. Загальна проблема касетної і настінної системи полягає в активному потоці повітря, який проходить у приміщення досить прохолодним, не дозволяючи організму людини відчувати себе в нормі. А канальна система подає повітря уздовж гарячого склопакета, відповідно у приміщенні повітря буде набагато приємнішим.

Найпоширеніший та надійний тип охолодження  це фреоновий контур. Залежно від технічних можливостей будівлі ми застосовуємо: спліт, мульти-спліт, міні-VRV або VRV-системи. Оскільки найчастіше кондиціонування приміщень офісів воліють робити за допомогою максимально компактних систем, мульти-спліт та VRV-систем, що виходять на перше місце за запитами та проєктуванням.

Замовити або спроєктувати системи кондиціонування чи вентиляції офісу можна в компанії Solovei, зателефонувавши за номером 38 050 448 75 73. Ви можете зустрітися з нашими інженерами, призначивши зустріч в офісі, так ми зможемо більш детально розглянути передбачуваний проєкт, запропонувати різні варіанти здійснення систем та дізнатися ваші побажання з даного питання.

 

Готові обговорити ваш проєкт?


Осуществление общеобменной вентиляции и канального кондиционирования в квартире, Новопечерские Липки
Квартира 80 м2: централізована вентиляція та настінне кондиціонування. м. Київ, ЖК Варшавський район
Коттеджный городок Green Hills: системы кондиционирования и централизованной вентиляции в доме
Климатические системы в интерьере: отопление, вентиляция и кондиционирование в доме, ПГТ Гостомель