Реалізація інженерних систем вентиляції, кондиціонування та опалення в будинку (Вінницькі стави)

Реалізація інженерних систем вентиляції, кондиціонування та опалення в будинку (Вінницькі стави)
Було прийняте замовлення на організацію комфортного мікроклімату в будинку площею 214 м2, згідно економічності і естетики оформлення
Особливості об’єкта:
 • Адреса: Київська область, с. Вінницькі стави
 • Загальна площа — 214м².
 • 2-х поверховий будинок
Поставлені завдання:
 • Забезпечити зональне управління систем вентиляції та кондиціонування;
 • Організувати оптимально підходящу систему опалення, яка безперебійно функціонує і в майбутньому дозволила б економити на енергоносіях;
 • Спроектувати все таким чином, щоб було естетично, комфортно і якісно організовано.

ЩО ВИЙШЛО

ЩО ВИЙШЛО

Система вентиляції

Щоб організувати якісний і енергоефективний повітрообмін в двоповерховому будинку, було використано наступне обладнання:
— припливно-витяжна установка з рекуперацією тепла – німецького виробника Maico.

Обрана вентиляційна установка Maico WS 470 КВ відома своїми низькими шумовими показниками і низьким енергоспоживанням. Але при цьому має високу продуктивність, максимальна витрата повітря становить 470 м3 / год і повністю забезпечує повітрообмін для будинку площею 214 м2. Наявність рекуператора тепла в установці робить її економною в експлуатації.

Так як в майбутньому на об’єкті планується встановити парозволожувач, було прийнято рішення організувати повітрообмін за такою схемою: приплив чистого повітря здійснюється 100% на всі кімнати, витяжка з брудних зон (кухня, санвузли) — 60%, з чистих зон (спальня і дитяча кімната ) — 40% повітря.

Окремо для організації системи вентиляції дифузорів не застосовувалося — вона повністю інтегрована в систему кондиціонування.
Беспорожна система дверей відповідає за вільне переміщення повітряних потоків в будинку.

Система кондиціонування

Для зонального управління системою кондиціонування на об’єкті було вирішено використовувати наступне обладнання:

 • канальні кондиціонери – японського бренду Daikin

1-ий поверх:

Перший внутрішній блок Daikin FDXM25Е згідно проекту розміщується в технічному приміщенні і відповідає за мікроклімат в кабінеті. Робота його організована таким способом — подача здійснюється біля вікна, забір повітря проводиться з протилежного боку кімнати. Дифузори Look 2600х40 при цьому розтягнуті по всій ширині кімнати.

Кондиціонер Daikin FBA50 розміщується в санвузлі. Була обрана модель середньонапірного кондиціонера, так як в таких моделях решітка розташовується знизу і відкриває доступ до фільтру (евролюк). Що для обслуговування кондиціонера є безперечною перевагою. В даному випадку опуск стелі в технічному приміщенні важливого значення не несе. Основний недолік роботи такого пристрою в його рівні шуму роботи. Щоб зменшити рівень встановлюються два шумоглушника.

Робота кондиціонера організована за такою схемою: подача повітря разом з вентиляцією прямує уздовж шаф і каміна, другий потік направлений в сторону вітальні. Зона відпочинку у вітальні при цьому не потрапляє під дію кондиціонера. Таке рішення було прийнято спільно з дизайнером і з урахуванням безпеки здоров’ю сім’ї.

На кухні встановлені двохщільові дифузори, загальна довжина яких склала 10 метрів. 8,5 з них припадають на систему кондиціонування, інша довжина задіяна під систему вентиляції. Складність при реалізації такого рішення полягала в тому, що необхідно було вмістити всю довжину дифузорів і грамотно розвести.

2-ий поверх:

Цей поверх обслуговують три внутрішні блоки канальних низьконапірних кондиціонерів Daikin FDXM25E.

Для забезпечення комфортної температури повітря в дитячій кімнаті кондиціонер встановлюється в санвузлі. Повітроводи при цьому проходять через коридор, довжина їх становила 4-6 м.


Для другої дитячої кімнати ще один внутрішній блок був встановлений в коридорі, при цьому було застосовано нестандартне рішення по розміщенню дифузорів. Їх установку перенесли до шаф, а забір повітря здійснюється над ліжками. Розміщення кондиціонера спочатку планувалося здійснити у ванній, але в майбутньому можуть виникнути серйозні незручності в експлуатації. Тому вибір був зроблений на користь розміщення в коридорі.

Для останньої спальної кімнати, в якій є вихід на терасу, кондиціонер розміщується в санвузлі. Забір повітря буде здійснюватися біля шаф.

Вся система кондиціонування управляється зонально, як і обумовлював клієнт. У всьому проекті задіяні дифузори Madel Look, призначені для прихованої установки. Зовні компактні і мають естетичний вигляд. Установка їх на об’єкті відбувається з мінімальним опуском стелі (див. схему опускаючи стель).

Два зовнішніх блоку мульти спліт-системи Daikin 3MXS68 встановлюються на фасаді будинку.

Система опалення

Інженерами був проведений тепловий розрахунок для даного об’єкта з оцінкою всіх огороджувальних конструкцій. На основі розрахованих даних, а також будівельних норм був встановлений температурний режим для кожної кімнати в будинку. Це зумовило вибір системи, яка забезпечить рівномірний розподіл тепла в будинку і так само дозволить в майбутньому економити на енергоносіях. Вирішено було застосувати наступне обладнання:

 • тепловий насос «повітря-вода» — німецький бренд Viessmann;
 • газовий котел – німецький бренд Viessmann;
 • радіатори та обігрівачі – німецький бренд Kermi
 • безшовні труби – фінської марки Uponor
 • сонячний колектор – німецький бренд Viessmann

В котельні розміщується тепловий насос Viessmann Vitocal 200-S і газовий котел Viessmann Vitodens 100-W 26 kWt. Перше обладнання використовується, як основне джерело тепла. Друге в якості резервного. А також 2 бака:
1-ий бак застосовується як буферна ємність для теплового насоса (акумулювати тепло на випадок розморожування і безперебійної роботи насоса);
2-ий бак розрахований для системи ГВП. У ньому встановлено два теплообмінника — один для теплового насоса, другий встановлений окремо від бака і призначається для сонячного колектора.

Оскільки за основне джерело тепла був обраний тепловий насос «повітря-вода», не дивно, що для створення комфортної температури в кімнатах використовується водяна тепла підлога. Чим нижче подача в систему опалення, тим вище потужність і коефіцієнт перетворення електричної енергії в теплову. Такий підхід скорочує використання електроенергії, тим самим дозволяючи економити в опалювальний сезон.

Тепла підлога, як комфортний джерело тепла в будинку, забезпечує підігрів підлоги до 26-27 0С і розрахований на повноцінну роботу з температурою повітря на вулиці до -7. Коли за вікном температура знижується, то підключаються радіатори та обігрівачі німецької марки Kermi і доводять тепло в будинку до комфортного рівня. Використовуються в якості інертного джерела тепла. Насосні групи марки Viessmann Divicon, які були задіяні, подають тепло на радіатори, друга група — подає ту температуру на теплу підлогу, яка є оптимально підібраною на основі зовнішньої температури.

Тепла підлога покриває всі 2 поверхи, загальна площа яких становить 109 м2. Для реалізації використовуються безшовні труби Uponor.

ОСНОВНЕ ОБЛАДНАННЯ, ЯКЕ
БУЛО вИКОРИСТАНО

ОСНОВНЕ ОБЛАДНАННЯ, ЯКЕ
БУЛО вИКОРИСТАНО

ТЕРМІНИ
  ВИКОНАННЯ

ТЕРМІНИ
  ВИКОНАННЯ

ВІДЕО ОГЛЯД
  РЕАЛІЗОВАНИХ СИСТЕМ

ВІДЕО ОГЛЯД
  РЕАЛІЗОВАНИХ СИСТЕМ
Огляд об'єкта в систем вентиляції, кондиціонування і пароувлажнения
Монтаж інженерних систем в котеджі Green Hills (на базі Maico WS 470 KB і Daikin 5MXS90 + FDXS60F)
Вентиляція, кондиціювання та зволоження повітря на об'єкті (Львів ЖК Паркове) (на базі Komfovent)
Реалізований проект системи кондиціонування в приватному будинку

ПЕРЕГЛЯНУТИ
СХОЖІ ОБ'ЄКТИ

ПЕРЕГЛЯНУТИ
СХОЖІ ОБ'ЄКТИ