Система вентиляції та кондиціонування у квартирі 150 м2, м. Житомир, вул. Перемоги

Система вентиляції та кондиціонування у квартирі 150 м2, м. Житомир, вул. Перемоги
Організувати систему вентиляції та кондиціонування у квартирі 150 м2.
Особливості об’єкта:
 • Адреса: м. Житомир, вул. Перемоги.
 • Квартира, площею 150 м2.
Поставлені завдання:
 • Забезпечити систему вентиляції на базі припливно-витяжної установки з рекуперацією тепла Maico WS 320 KBET.
 • Організувати систему кондиціонування використовуючи канальні кондиціонери та фанкойли від японського виробника Daikin.

ЩО ВИЙШЛО

ЩО ВИЙШЛО

Вентиляція

Нашими інженерами була реалізована система вентиляції у квартирі 150 м2. Для цього ми використовували припливно-витяжну установку з рекуперацією тепла Maico WS 320 KBET. Дане обладнання є одним з вдалих та енергоефективних рішень для правильного і якісного повітрообміну у приміщенні. Маркування KBET позначає наявність:

 • Калорифера попереднього нагріву – сприяє нагріванню повітря, уникаючи різких перепадів температур та замерзання установки в холодну пору року.
 • Байпаса – спрямований на подачу охолодженого повітря, минаючи рекуператор, найчастіше використовується у теплий період часу, забезпечуючи прохолоду в приміщенні.
 • Ентальпійного теплообмінника – призначений для повторного використання вологи та тепла у квартирі (попередньо очищується). Подібна робота обладнання здатна значно заощадити на електроенергії.

За рахунок відносно компактних розмірів техніки – 841х857х598 мм., установка та розміщення обладнання не складе особливих труднощів. Також однією з важливих переваг установки є її низькі шумові показники – 36 дБа, завдяки яким ви буде відчувати себе комфортно навіть у нічний період часу. По всій квартирі передбачена беспорожная система, яка передбачає невелику щілину між нижньою частиною дверей та підлогою. За рахунок цього переміщення повітря по всіх кімнатах проходить плавно та рівномірно, створюючи максимально правильну температуру для людини. Реалізуючи систему вентиляції у квартирі/будинку, ми дотримуємося певних правил, одним з яких є розподіл приміщень на «чисті» та «брудні» зони. Як це працює, розглянемо далі:

 • Чисті зони – до них відносяться кімнати, де людина проводить більшу частину часу: спальні, дитячі, вітальні, кабінети, ігрові тощо. Відповідно подача чистого повітря у чисті зони повинна надходити цілодобово.
 • Брудні зони – приміщення з підвищеним рівнем вологи та мінімальної прохідністю свіжого повітря: ванні, санвузли, комори, гардеробні тощо. Оскільки в даних кімнатах утворюється багато вологи і конденсату, з часом на стінах та техніці можуть з’являтися пліснява та грибок, які створюють неприємні запахи у приміщенні. Щоб уникнути подібних неприємностей, в даних зонах необхідно забезпечити своєчасне видалення відпрацьованого повітря.

За подачу чистого повітря також відповідають фільтри, робота яких спрямована на затримку: пилу, дрібного сміття, різних комах тощо. Важливо пам’ятати, що фільтри вимагають періодичної чистки або заміни, в іншому випадку продуктивність установки знизиться або вийде з ладу. Управління установкою можна здійснювати як за допомогою настінного регулятора, так і дистанційно (з телефону), скачавши додаток AirHome. Також передбачено 3 датчики температури та 6-ть режимів роботи для створення комфортного мікроклімату.

Кондиціювання

Для реалізації кондиціонування на об’єкті використовували систему канального кондиціонування Daikin FBA60D/RXS60L, а також фанкойли Daikin FWB07BTN та Daikin FWB06BTV. Всі монтажні роботи здійснювалися в застельовому просторі, тому зовнішній дизайн приміщень не порушений.

 • FBA60 – блок для внутрішнього монтажу (245x800x1000 мм).
 • RXS60 – блок для зовнішнього монтажу (735x300x825 мм).

Дана система кондиціонування – це вдале рішення для швидкого та якісного охолодження приміщень. Крім того, рівень шуму внутрішнього блоку не перевищує 25 дБа, що дозволить відчувати себе комфортно у нічний період часу.

Для охолодження та підігріву повітря були використані фанкойли Daikin:

 • Два канальних – Daikin FWB06BTV.
 • Один канальний – Daikin FWB07BTN.

Для виготовлення фанкойлів був використаний сталевий корпус, який має захист від корозії. Робота фанкойлів здійснюється від теплового насоса.

Опалення

Система опалення реалізована на базі теплового насоса від німецького виробника Viessmann Vitocal 100-S. У кожній спальні ми розмістили конвектори від KAMPMANN NK. Оскільки їх монтаж внутрішньопідлоговий, візуально помітними залишаться лише зовнішні декоративні решітки. Також було прийнято рішення встановити декілька радіаторів Kermi FTV 22 у кабінеті та вітальні.

По всьому об’єкту була розташована тепла підлога, для цього наша команда застосувала труби бренду Uponor, управління якими забезпечує термостат.

Для нагріву води ми встановили сталевий водонагрівач Viessmann Vitocell CVB 100-V. А для теплового насоса був використаний бак від Drazice.

Водопостачання та каналізація

Для водопостачання та каналізації інженерна команда використала труби Uponor та Rehau. Вони максимально стійкі до гарячої води та роз’їдання, чим забезпечать тривалий термін експлуатації.

Розміщення обладнання

 • Канальні кондиціонери Daikin FBA60D/RXS60L та фанкойли Daikin FWB07BTN/FWB06BTV – встановлені у технічному приміщенні. Обслуговують спальні, кабінет та гостьову кімнату.
 • Установка Maico WS 320 KBET – на кухні.
 • Дифузори Madel LOOK – розміщені по всій квартирі.

 

ОСНОВНЕ ОБЛАДНАННЯ, ЯКЕ
БУЛО ВИКОРИСТАНО

ОСНОВНЕ ОБЛАДНАННЯ, ЯКЕ
БУЛО ВИКОРИСТАНО

Схожі об'єкти

Схожі об'єкти
Климатические системы в интерьере квартиры, ЖК Бульвар Фонтанов
Эффективная вентиляция и кондиционирование в квартире 185 м2
Вентиляция и кондиционирование в квартире на базе Maico WS 320 KB и настенных фанкойлов Daikin
Квартира 80 м2: централізована вентиляція та настінне кондиціонування. м. Київ, ЖК Варшавський район

ПОДИВИТИСь
Схожі об'єкти

ПОДИВИТИСь
Схожі об'єкти