Реалізація повного комплексу інженерних систем на об’єкті в котеджному містечку Green Hills (Віта Поштова)

Реалізація повного комплексу інженерних систем на об’єкті в котеджному містечку Green Hills (Віта Поштова)
Надійшло замовлення на проектування інженерних систем на об'єкті, включаючи проект вентиляції і кондиціонування, парозволожування, а також енергоефективної системи опалення та гарячого водопостачання будинку в котеджному містечку.
Особливості об’єкта:
 • Адреса: Київська область, п. Віта Поштова, 5
 • Загальна площа — 280м²
 • 2-х поверховий котедж
Поставлені завдання:

  Завдання по організації систем вентиляції, кондиціонування і парозволоження:

  • створити підвищені оптимальні умови мікроклімату у всіх приміщеннях;
  • спроектувати системи зонального кондиціонування і вентиляції;
  • для системи кондиціонування використовувати канальне обладнання;
  • підтримання відносного рівня вологості на комфортному рівні (45-55%);
  • все обладнання, що застосовується має бути приховане в технічному приміщенні.
  • Завдання по організації системи опалення та гарячого водопостачання:

  • забезпечити енергоефективну систему опалення та гарячого водопостачання.

ЩО ВИЙШЛО

ЩО ВИЙШЛО

Система вентиляції

Було прийнято рішення реалізувати загальнообмінну вентиляцію. При такому способі організації повітрообміну створюються однакові умови і параметри повітряного клімату у всьому приміщенні. Організували на базі наступного обладнання:
— припливно-витяжна установка з рекуперацією тепла — німецького бренду Maico.
— канальний вентилятор — іспанський бренд Soler&Palau

Припливно-витяжна установка Maico WS 470 KB з рекуперацією тепла 96%. Це продуктивне і ефективне німецьке обладнання. Обмін повітря здійснюється за допомогою двох ЄС-двигунів. Так само установка містить два фільтри для очищення води — G4 і F6. Що застосовується на об’єкті вентиляційне обладнання відрізняється низькими шумовими характеристиками і енергоспоживанням.
Повітроводи були прокладені в зоні підвісної стелі, таким чином вентиляційна система максимально прихована.
Для вентиляції гаража застосували канальний вентилятор іспанської марки Soler&Palau TD-350/125 Silent T.

Soler&Palau TD-350/125 Silent T – застосовується для установки в круглі повітроводи. Багатошарова конструкція корпусу сприяє зниженню вібрацій і рівня шуму при роботі. Надійний двигун захищає пристрій від температурних перепадів, вологостійкий.

Система кондиціонування

Для забезпечення комфортної температури повітря в будинку з такою площею було прийнято рішення використовувати обладнання японської марки Daikin. Мульти-спліт система Daikin 5MXS90E з низьконапірними внутрішніми блоками канального типу серії FDXS25F і настінним блоком FTXS25K, а також один внутрішній блок Daikin FDXS60F / RXS60L з окремо виведеним зовнішнім блоком (спліт-система) справляються з поставленими завданнями щодо забезпечення комфортного мікроклімату в приміщенні. Система кондиціонування, як і передбачав замовник, була організована на базі канального устаткування.

Daikin FTXS25K — настінний кондиціонер, вбудований двозональний датчик руху відстежує перебування людей в приміщенні і при тривалому їх відсутності переводить спліт-систему в режим очікування. Така інновація дозволить істотно економити електроенергію. Відрізняється низьким рівнем шуму роботи, в нічному режимі до 19 дБА.

Daikin FDXS60F / RXS60L – низьконапірна спліт-система настінного типу користується популярністю серед кліматичного обладнання, встановленого в котеджах, квартирах, офісах. Внутрішній блок прихований в застельовому просторі, що візуально не ускладнює і не псує інтер’єр кімнат. Автоматичне управління режимами роботи і є можливість управління з комп’ютера або смартфона завдяки вбудованому онлайн контролеру.

Система парозволоження

Контроль за рівнем вологості в основному потрібен в зимовий період часу. Використовували наступний пристрій:
— парозволожувач — швейцарської марки Condair.
Застосовуваний побутовий зволожувач Condair CP3 mini PD4 відмінно справляється з контролем рівня вологості і для своєї роботи він використовує побутову воду. Процес зволоження всього будинку здійснюється через повітропровід припливної вентиляції.

В якості резюме

Обладнання, яке було вирішено використовувати на даному об’єкті, монтується в технічному приміщенні. Таким чином, оптимізовано простір в житлових зонах і весь вміст пристроїв приховано для естетичного вигляду.

Система опалення та гарячого водопостачання

Щоб спроектувати енергоефективну систему опалення та гарячого водопостачання на об’єкті було прийнято рішення реалізувати її на базі наступного обладнання:
— конденсаційний котел — німецької марки Viessmann
— колектори для підігріву води Vitosol — німецької марки Viessmann
— радіатори — німецької марки Kermi
— в середині конвектори — німецької марки Kampmann
— безшовні труби — фінляндської компанії Uponor

Чому вибір припав на конденсаційний котел Viessmann Vitodens 200-W (потужність — 26 кВт) – дане обладнання забезпечено погодозалежним регулятором. За допомогою цього датчика котел здатний регулювати температуру (підвищувати / знижувати) на вході в систему опалення, виходячи з умов температури зовнішнього повітря. Таким чином, система дозволяє економити газ. Для установки котла було відведено спеціальне котельне приміщення.

Для підігріву води були передбачені два колектораVitosol 200-FM SV2F. Вони повністю справляються з потребами замовника в гарячому водопостачанні в літній період часу при сонячній погоді.

Vitosol 200-FM SV2F – колектори для підігріву води з абсорбером за технологією ThermProtect, надійно захищає колектор від перегріву і від закипання в ньому теплоносія. Допомагає істотно економити енергоспоживання на гаряче водопостачання.

В якості опалювальнх приладів були обрані радіатори фірми Kermi, в середині конвектори Kampmann і підлогове опалення (тепла підлога) з труб із зшитого поліетилену.
Тепла підлога була спроектована як основне і комфортне джерело тепла. Загальна квадратура теплої підлоги на даному об’єкті склала 200 м2. Система опалення була організована таким чином, щоб при зовнішній температурі до -7 градусів працює комфортне підлогове опалення, якщо градуси за вікном знижуються, то включаються радіатори, які швидко і інертно доводять загальну температуру повітря в котеджі до комфортної.

Так як в майбутньому на об’єкті планується установка теплового насоса, то система опалення була спроектована як низькотемпературна. По всьому будинку — теплі підлоги, а розрахунок радіаторів здійснювався на 45 0С.

ОСНОВНЕ ОБЛАДНАННЯ, ЯКЕ
БУЛО ВИКОРИСТАНО

ОСНОВНЕ ОБЛАДНАННЯ, ЯКЕ
БУЛО ВИКОРИСТАНО

ТЕРМІНИ
  ВИКОНАННЯ

ТЕРМІНИ
  ВИКОНАННЯ

ВІДЕО ОГЛЯД
  РЕАЛІЗОВАНИХ СИСТЕМ

ВІДЕО ОГЛЯД
  РЕАЛІЗОВАНИХ СИСТЕМ
Монтаж інженерних систем в котеджі Green Hills (на базі Maico WS 470 KB і Daikin 5MXS90 + FDXS60F)
Системи опалення, водопостачання, каналізації та водоочищення на об'єкті Green Hills на базі Viessmann
Фінальні штрихи по об'єкту кліматичних систем в котеджному містечку Green Hills
Огляд об'єкта в приватному будинку, де реалізована системи вентиляції, кондиціонування і парозволоження

ПЕРЕГЛЯНУТИ
СХОЖІ ОБ'ЄКТИ

ПЕРЕГЛЯНУТИ
СХОЖІ ОБ'ЄКТИ