Огляд спліт і
мульті-спліт систем

Огляд спліт і
мульті-спліт систем
Комфортний мікроклімат в будинку, офісі або іншому приміщенні забезпечують інженерні системи кондиціонування. Багато хто вважає, що кондиціонери розраховані тільки на охолодження кімнати, але це не так.
Система, крім регулювання температури, також може підтримувати оптимальну вологість повітря, правильний розподіл повітряних потоків, а деякі моделі навіть іонізацію. Все це можуть внутрішні блоки, але про них трохи пізніше.

Зараз ми розглянемо, що собою являє спліт і мульті-спліт система кондиціонування і які її основні види бувають.

Вся система є кліматичною установкою, яка відповідає за створення сприятливого мікроклімату всередині приміщення, шляхом підтримки комфортної температури і належної якості повітря в кімнатах. Залежно від своєї класифікації вони можуть обслуговувати одна або кілька приміщень одночасно. З огляду на побажання мешканців та характеристики об’єкта, установки підрозділяються на Спліт і Мульти-спліт системи.

Спліт система конструктивно складається з одного зовнішнього і одного внутрішнього блоку. Між собою вони об’єднуються магістраллю з ізольованих труб, по яких переміщається фреон. Найчастіше встановлюється в невеликих приміщеннях або для кожної кімнати окремо. Мульти-спліт система відрізняється тільки кількістю внутрішніх блоків — їх кількість може коливатися від 2 до 5, в той час, як зовнішній залишається один. Особливість такої системи в тому, що температура повітря, що подається, буде скрізь однакова. Не можна обігріваючи одну кімнату, охолоджувати іншу.

Характеристика складових спліт і мультіспліт систем кондиціонування

Зовнішній блок є компресорно-конденсаторним пристроєм і вимагає відведення дренажу в зимовий період часу. Коли зовнішній блок працює в холодний період часу при мінусовій температурі, конденсат, який стікає з теплообмінника намерзає, що призводить затирання крильчатки. Для того, щоб дана проблема не виникала, повинен бути підігрів картера і дренажної системи. Майже весь шум, який виробляє кондиціонер доводиться саме на зовнішній блок. Він оснащений функцією відтаювання інею і покритий антикорозійним шаром, який гарантує тривалий період роботи кондиціонера, без зовнішніх пошкоджень.

Існує інверторний і неінверторних режим роботи зовнішнього блоку. Особливістю инверторного кондиціонера є можливість зміни частоти обертання двигуна компресора. Таким чином, блок управління перетворює змінний струм в постійний, що в подальшому допоможе істотно заощадити електроенергію. Завдяки процесу інвертування, такі кондиціонери вважаються економічними і більш точно підтримують температурні показники, ніж кондиціонери зі звичайним компресором.

Внутрішній блок — випарний і підрозділяється на кілька видів, залежно від розташування установки і призначення:

 • Настінні. Назва говорить про місце монтажу внутрішнього блоку. Використовуються частіше за інших за рахунок своєї безшумної роботі і безлічі додаткових функцій. Існує колірна гамма, серед якої можна вибрати саме ту, яка впишеться в інтер’єр кімнати.
 • Канальні. Використовуються в приміщеннях з унікальним дизайнерським рішенням, який не можна доповнювати. Завдяки прихованого монтажу органічно вписуються в інтер’єр і практично непомітні для оточуючих. За допомогою регульованих жалюзі можна змінювати напрямок повітря, що подається. Для їх установки необхідно проводити повітроводи, які найчастіше розташовуються в підвісній стелі. Систему бажано встановлювати до початку ремонтних робіт. Монтаж може проводитися або в стелю, або в стіну.
 • Касетні. За характеристиками нагадують канальні, тільки їх установка проводиться виключно в підвісну стелю. Завдяки тому, що вони подають повітря в чотирьох напрямках, такі блоки здійснюють рівномірний розподіл повітря по всій кімнаті і можуть використовуватися на великих площах без зменшення своєї ефективності.
 • Настенный кондиционер,канальный кондиционер
  • Потолочные. Схожи с настенными, только монтаж проводится на потолке. Чаще всего используются в промышленных помещениях с площадью от 150 м² – кафе, рестораны, офисные и торговые центры, кинотеатры и т.д.
  • Мобільні. Дуже зручні завдяки компактному розміру і можливості переміщення по кімнаті. У монтажі немає необхідності, єдина вимога — виведення на вулицю дренажного шланга.
  • Напольно-стельові. Встановлюються уздовж стінки на підлозі, або на стелі. Розподіл повітря здійснюється паралельно стіні або стелі, відповідно.
  • потолочный кондиционер,мобильный кондиционер

  Всі внутрішні блоки розташовуються таким чином, щоб подається повітря не припадав на зону відпочинку або робоче місце. Вони працюють практично безшумно і мають ряд додаткових функцій, які призначені для створення комфортного мікроклімату в кімнаті. Завдяки внутрішнім фільтрам вони можуть очищати повітря, що подається від механічних частинок, пилу і різних алергенів. У деяких моделях існує спеціально відведене місце для додаткових фільтрів, кожний з яких має свою властивість. За допомогою рухомих жалюзі, розподіл повітря можна регулювати в необхідному напрямку.

  Сучасні моделі можуть контролювати вологість повітря і приводити ці показники в норму за допомогою функцій «осушення» (DAIKIN FTYN25L / RYN25L, Cooper & Hunter CH-S09FTXE, Lessar LN / LU-H12KIA2 і т.д.) і «зволоження» (DAIKIN URURU SARARA FTXZ50N / RXZ50N). Також вони постійно «підмішують» повітря з вулиці, забезпечуючи необхідну кількість кисню в кімнатах за допомогою функції «Приплив свіжого повітря» (канальні кондиціонери Daikin FBA50D / RXS50L і касетні кондиціонери Daikin FCQG50F / RXS50L). Для більшої зручності та економії електрики існують кілька режимів роботи внутрішніх блоків:

  • нікого немає вдома;
  • робота по таймеру;
  • нічний режим.

  Всі режими, а також функції можна контролювати і настроювати за допомогою дистанційного пульта управління, а сучасні моделі — навіть з мобільного телефону, через спеціальний додаток. Внутрішні блоки мають знімну лицьову панель, щоб, при подальшій експлуатації, очищення обладнання не приносила клопоту.

  Обладнання, що використовується

  Якість роботи і довговічність пристроїв полягає в правильному виборі кондиціонера або мульти-спліт системи.

  Японський бренд Daikin давно зарекомендував себе, як одного з кращих виробників кондиціонерів. Вона виробляє і сплати, і мульти-спліт системи, а різноманітність типів внутрішніх блоків дозволяє вибрати модель, яка буде відповідати навіть самим «примхливим» вимогам. Вони розраховані на роботу на різної площі — від 20 до 140 м². Серед лідируючих моделей хочеться виділити серію настінних кондиціонерів FTXS, FTYN, FTXB, а також канальні, серії FBQ і FDXS. Для мульти-спліт системи найчастіше вибирають зовнішні блоки серії AMXM-M, AMX-E-G і MXS. Цього виробника вибирають за високу продуктивність, безшумну роботу, різноманітність режимів і безліч додаткових корисних функцій.

  Компанія Mitsubishi вважається одним із найбільш упізнаваних виробників кондиціонерів. Її обладнання відрізняється високою якістю використовуваних матеріалів і тривалістю роботи. Існують безліч моделей, які мають унікальний дизайн для найвимогливіших цінителів краси. Вони радують своїх покупців постійним оновленням технологій виготовлення кондиціонерів, що призводить до збільшення кількості та поліпшення властивостей додаткових функцій. Серед модельного ряду хочеться виділити канальні Mitsubishi Electric серії SEZ, Classic, Deluxe, Design, MFZ, а також Mitsubishi Heavy. Виробник надає і мульти-спліт системи Mitsubishi Electric серії MXZ.

  Компанія Sakata дарує своїм покупцям справжнє якість від китайського виробника. Розвиток технологій в країні прагне до досконалості і передається в готовий продукт, який поставляється на весь світ. Усередині кондиціонера знаходиться компресор марки Toshiba. Всі моделі мають ряд функцій, які призначені для забезпечення комфортних умов перебування людини в кімнаті. Важливо знати, що дійсно якісний продукт можна отримати тільки від офіційного постачальника. Слід звернути увагу на модель Sakata серії Heat Pump Inverter, Classic, Fusion 2, Hikaru Inverter.

ПОДИВИТИСЯ
СХОЖІ МАТЕРІАЛИ

ПОДИВИТИСЯ
СХОЖІ МАТЕРІАЛИ
 • ДЕЦЕНТРАЛІЗОВАНА СИСТЕМА ПРИПЛИВНО-ВИТЯЖНОЇ ВЕНТИЛЯЦІЇ
 • ЦЕНТРАЛІЗОВАНА СИСТЕМА ПРИПЛИВНО-ВИТЯЖНОЇ ВЕНТИЛЯЦІЇ